11.03.2019, 19:00 | czytano: 4546

Trwa remont dworca PKP

Fot. Barbara Hadowska
Przy zakopiańskim dworcu PKP widać kolejne zmiany. Rozbierane są zabudowania handlowe, które przylegały do budynku starej przychodni. Ma to związek z kolejnym etapem remontu dworca.
Pierwsza część modernizacji budynku dworca, w którym znajdują się kasy biletowe jest już bardzo zaawansowana. Lada moment rozpocznie się remont dawnej przychodni - na pietrze budynku powstanie mediateka, czyli nowoczesna biblioteka z miejscami do pracy indywidualnej (tzw. strefa ciszy), stanowiskami komputerowymi oraz miejscem spotkań. Na parterze budynku, w którym niegdyś mieściły się gabinety lekarskie, powstanie informacja turystyczna.

Wciąż trwają również przygotowania do trzeciego etapu - budowy centrum komunikacyjnego z wielopoziomowym parkingiem. 8 marca zakończył się czas na składanie ofert na budowę. Do przetargu stanęły dwie firmy. Tańsza z propozycji opiewa na 40,8 mln zł brutto i została złożona przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu. Druga z firm, Skierniewicki Mirbud, zażyczył sobie 47,7 mln zł brutto.

Niestety kwoty, które zaproponowali oferenci są znacznie wyższe niż kwota jaką na remont chce przeznaczyć zakopiański Urząd Miasta, który zarezerwował na ten cel 33,8 mln zł brutto. W najbliższych dnia zapadnie więc decyzja, czy przetarg zostanie powtórzony.

pk/ zdj. Barbara Hadowska
komentarze
Władek12.03.2019, 18:53
Szkoda że był słaby Halny bo pomógłby szybko posprzątać i było by taniej dla nas .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl