19.03.2019, 12:55 | czytano: 2450

Na Kasprowym Wierchu prawie 2 metry śniegu. Sezon narciarski potrwa do maja

Arch. Podhale24.pl
Jeśli dopisze aura, na Kasprowym Wierchu narciarze będą mogli szusować aż do 6 maja. Tego dnia rozpocznie się przegląd techniczny kolejki, który potrwa ponad tydzień.
To już tradycja, że sezon zimowy trwa najdłużej w Polsce właśnie na Kasprowym Wierchu. W tym roku na Kasprowym narciarze pojawili się 1 stycznia. Naturalna pokrywa śnieżna w niektórych miejscach wciąż sięga 180 cm. Do dyspozycji narciarze mają dwie trasy – w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej, które są obsługiwane przez koleje krzesełkowe. - W tym roku pogoda nam sprzyjała, opady śniegu w Tatrach były rekordowe, narciarze mogą więc planować Wielkanoc i majówkę na Kasprowym Wierchu – mówi Janusz Ryś, prezes zarządu PKL.
Ze względu na przeglądy techniczne kolej na Kasprowy Wierch będzie niedostępna dla turystów od 6 do 14 maja. W najbliższą niedzielę (24 marca) rozpocznie się przegląd kolei na Górze Żar, który potrwa do 5 kwietnia. Z powodu zaplanowanych przeglądów technicznych z początkiem kwietnia turyści nie wjadą kolejami PKL na Palenicę (od 1 do 12 kwietnia ), Górę Parkową (od 1 do 19 kwietnia) i Mosorny Groń (przeglądy ruszą 1 kwietnia). Kolej linowo -terenowa PKL Gubałówka zostanie wyłączona z ruchu pasażerskiego między 8 a 12 kwietnia.

Przeglądy techniczne co roku czasowo wyłączają koleje z eksploatacji wiosną i jesienią. Są niezbędne, by odpowiednio przygotować je do kolejnych sezonów. - Wszystkie koleje PKL przechodzą także cotygodniowe i comiesięczne kontrole, codziennie przed startem wykonywana jest też jazda testowa. Bezpieczeństwo turystów, podobnie jak wysokie standardy obsługi, jest dla PKL priorytetem – przypomina Janusz Ryś.

Źródło: PKL, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Ali19.03.2019, 15:33
I tak TPN niedługo zamknie trasy, choćbyśmy mieli lodowiec. Podobnie jak Babią zamknęli dla narciarzy już w styczniu - porażka.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl