21.03.2019, 12:43 | czytano: 2154

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: w kontakcie mieszkańców z policją

Niewątpliwą zaletą tego internetowego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest możliwość przekazania policji niepokojących informacji bez konieczności wychodzenia z domu. W powiecie tatrzańskim taki rodzaj kontaktu mieszkańców z policją cieszy się dużym zainteresowaniem. Od początku roku policjanci z Zakopanego przyjęli ponad 114 różnego rodzaju zgłoszeń. Mieszkańcy zgłaszają, a policjanci sprawdzają informację i interweniują.
Program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu tatrzańskiego. To internetowe narzędzie z pewnością przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa. Od pierwszego stycznia br. policjanci z Zakopanego przyjęli ponad 114 różnego rodzaju informacji. Mundurowi weryfikują każde ze zgłoszeń w możliwie najkrótszym czasie. W przypadku potwierdzenia przekazanych informacji funkcjonariusze podejmują interwencje. Praca mundurowych, w niektórych przypadkach, szybko doprowadza do wyeliminowania zagrożenia, w innych policjanci pojawiają się w wskazanych miejscach i interweniują cyklicznie tak długo, aż problem przestanie istnieć.
W omawianym okresie w powiecie tatrzańskim najwięcej zgłoszeń za pomocą KMBZ dotyczyło: nieprawidłowego parkowania – 68, niewłaściwej infrastruktury drogowej – 13, przekraczania dozwolonej prędkości – 10, zła organizacja ruchu drogowego – 7, nielegalne rajdy samochodowe – 4, używanie środków odurzających – 3, dzikie wysypiska śmieci – 2, grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją – 2, wałęsające się bezpańskie psy – 2, bezdomność -1, kłusownictwo -1, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 1.

Przypomnijmy, że w katalogu mapy mamy do wyboru 22 kategorie zgłoszeń. Informację możemy uzupełnić opisem lub dołączyć zdjęcie.

Tatrzańscy policjanci zachęcają do korzystania z KMZB. Narzędzie to nie służy jednak do przekazywania pilnych informacji wymagających natychmiastowej interwencji. W takim przypadku należy zawsze korzystać z numeru alarmowego 112.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Marian21.03.2019, 20:49
a w Szczawnicy nic!!!!!! Straż Miejska nie reaguje Policja tym bardziej jak parkują a to koło UM czy przy kościele kolo warzywniaka!!!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl