08.04.2019, 12:42 | czytano: 3392

Szlaki w Gorcach zawalone drzewami

Fot. Czytelnik
Tak, jak na załączonych zdjęciach, wygląda połowa trasy Stare Wierchy-Turbacz - informuje nasz czytelnik.
- Jest to dosyć popularna trasa, wczoraj mijaliśmy minimum 100 osób na tym szlaku, w tym rodziców z dziećmi, którzy oburzeni wracali z powrotem do schroniska. Nie ma żadnej informacji o takich utrudnieniach. Nie mówiąc o tym, że wichury były ok 2. miesiące temu, więc nie rozumiem, dlaczego nikt z tym nic nie robi - napisał.


oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Jarek10.05.2019, 12:48
Szanowni, przypominam, że trasa o ,której tu mowa to również szlak rowerowy. A to już ma dość istotne znacznie. W obecnym stanie rzeczy jest nie do przejechania.
Oleś 109.04.2019, 19:40
Komu przeszkadzają powalone drzewa to niech siedzi w domu .Inwalidzi nie chodzą po szlakach górskich a jeśli chodzą to oni na pewno nie narzekają.
Narzekają natomiast wandale kładowcy .
Wyrocznia08.04.2019, 21:59
Też byłem dzieckiem i wszelkie niedogodności na szlaku były dla mnie wspaniałą atrakcją. Być może teraz dzieci są co nieco upośledzone, ale raczej stawiałbym na upośledzonych rodziców, którzy zaszczepiają swoim pociechom ułomność.
jakobyły08.04.2019, 17:39
Szlaki jest to znakowana trasa pozwalająca trafić w punkt w górach. W dawnych czasach jeszcze kolory miały znaczenie .Szlaki powoli posprzątają.
Po prostu idąc w góry zwłaszcza teraz licz się z tym że góry to nie spacerowa ścieżynka a po za tym jak napisał Leśny gazda to nie jest obowiązkowe.
Co do dzieci . Na szlakach do rzadkości należy widok wędrującej rodziny , gdzie dzieci idą cicho , niosą swój mały ekwipunek i już z daleko pozdrawiają innych spotkanych na szlaku. Takie dzieci witam z uśmiechem ale rozwrzeszczane niewychowane bachory w towarzystwie nie reagujących rodziców ,z piwkiem w ręce i potem puszka w krzaki , którzy sami nie wykazują podstaw górskiej kultury zawsze doprowadzają mnie do szału.
baca ni mo kaca08.04.2019, 17:28
Typowe polskie narzekactwo. Idźcie sobie na Krupówki, tam macie równo i prostą drogę, nie trza sie męczyc, jak komuś w Goracach nie pasuje. Komuś w górach drzewa przeszkadzają, phi. Może było nie chlać tyle na tym Turbaczu. Nie raz można zaobserwowac tą "turystykę" - idzie taki, byle łatwiej, byle szybciej, byle juz dostac sie do tego schroniska, opić piwskiem i porobić zdjecia na facebooka. Pomyliły sie niektórym Krupówki najwyraźniej.
,leśny gazda08.04.2019, 16:21
E tym cupronickel nie dogodzisz,wszystko I?m przeszkadza,a natura sa a buduje tamę dla nich,niech lepiej chodzi koło wody i pozbieraja śmieci,w Gorcach tak jak do Doliny ,powinny być automata z bile ta I wstępu,nimo panocek bileciku -stówka,recydywista - dwie stówki I juz by było na chłopa co by im posprzantoł zawalidrogi, co ? bunt ? to wcale nie muss chodzić ,przecie demokracyjo i wybór
jozek08.04.2019, 16:04
do jajkobyły -w takim razie po co komu szlaki ? Mozna chodzic potokami ,po drzewach -z tego wynika ze jak masz dzieci to trzeba siedzieć w domu
turysta08.04.2019, 15:47
To był jakis hardkor. Jakaś masakra. Burmistrz nie ma sprawozdań od leśników czy ze schronisk? Gdzie władze zaprasza turystów i po co? Żeby se ludzie nogi i rece polamali? Skandal!
jajkobyły08.04.2019, 15:17
No skandal przecież ludzie płacą podatki , tak nie może być , żeby drzewa po szlakach w lesie leżały. No i całą zimę nie odśnieżali...... I teraz drodzy Państwo macie odpowiedź dlaczego dawno temu łażenie po szlakach górskich nazywano turystyką kwalifikowaną.
I żeby nie było że ciepłe bambosze itp , wczoraj wędrowałem ze znajomymi w masywie Kudłonia i wiatrołomy na szlaku były i miejscami po pól metra śniegu trzeba było obchodzić ale było supeeeer!!! Bo to są prawdziwe górskie szlaki a nie parkowe alejki dla sprawnych inaczej ze smartfonami w ręce i adidaskami na deptaczek na nogach .
Gorski08.04.2019, 14:19
Piyłe cza iść nabrusić i jechać po to. Gdzie to dokładnie jest?
aaaaaaaa08.04.2019, 13:19
nic nowego, tak jest praktycznie co roku.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl