10.04.2019, 08:40 | czytano: 2298

Trening i staż Kishinjuku (zdjęcia)

Yamabushi Doji
W Ochotnicy Górnej odbył się cykl szkoleń, treningów i podnoszenia kwalifikacji dla adeptów Kishinjuku. Przeprowadzono także staż dla osób ubiegających się o nominacje na brązowy pas w tej sztuce walki.
Kishinjuku jest typowym stylem jujutsu pochodzącym bezpośrednio z Japonii. Nie ma tu naleciałości czy dodatków z innych sztuk walki - tak, jak to ma miejsce w europejskim jujutsu (jiu jitsu).
Yamabushi Doji jest jedna z nielicznych szkół walki w Polsce, w której to szkole można zgłębiać tajniki japońskiego jujutsu. W stażu wzięli udział członkowie SKKF Akyama oraz zaproszeni goście: Soke Mariusz Błaszkiewicz z Nowego Brzeska i Hanshi Ryszard Gumiński z uczniami z nowego Dworu Mazowieckiego.

W godzinach dopołudniowych odbył się trening technik Kishinjuku na poziomie podstawowym (Shoden-Gi), natomiast po obiedzie - dalsze szkolenie z tego zakresu prowadzone przez Shihan Aleksandra Kozieła.

SKKF Akyama korzystając z gościnności pensjonatu „Gazda Luz” zorganizowała turniej strzelecki dla uczestników spotkania. Impreza odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Nowy Targ za co organizatorzy składają serdeczne podziękowanie.

Wyniki turnieju strzeleckiego:
Grupa A: 1. Bożena Kukuczka, 2. Nikodem Orzech, 3. Mariusz Błaszkiewicz
Grupa B: 1. Robert Kukuczka, 2. Dominik Chrapek, 3. Marek Jaróg

źródło: organizatorzy
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl