13.04.2019, 10:47 | czytano: 2289

Parafialna Droga Krzyżowa (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Mieszkańcy osiedli z obu stron ul. Szaflarskiej wzięli udział Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami wokół parafii św. Jana Pawła II.
Trasa nabożeństwa wielkopostnego prowadziła z kościoła pw. św. Jana Pawła II, Al. Solidarności, os. Witosa, ul. Podtatrzańską i na powrót ul. Solidarności, gdzie zakończyła się przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz proboszcz Jan Karlak.
Krzyż był niesiony przez kilka grup, przy czym większość stanowili kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VI, VII, VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum, a także przedstawiciele Kręgu Biblijnego, Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio oraz ojcowie i matki. Rozważania były skoncentrowane wokół przykazania "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". Współcześni bogowie przybierają różne formy. Mogą to być: zdrowie, sprawność fizyczna, rodzina, samowystarczalność,wygląd fizyczny, grzech, ocenianie, dobra materialne, lęk przed śmiercią itp. - W czasie rozważań tych czternastu stacji jeszcze raz mocno uświadomiliśmy sobie, że Pana Boga i Jego wolę trzeba mieć na pierwszym miejscu. Konieczna jest modlitwa, byśmy, gdy przyjdą do nas cudzy bogowie ze swoimi pokusami, mieli siłę im się przeciwstawić - informuje w relacji z wydarzenia parafia pw. św. Jana Pawła II.

oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
łociec15.04.2019, 21:47
@swój-miastowy - w sedno. Widać że poszli z ochotą.
Swój--- miastowy14.04.2019, 20:31
Na jednym ze zdjęć widać jak młodzież niesie krzyż---- PIĘKNIE to o nich świadczy ale -----SMUCI bardziej jeszcze jak fotograf robi zdjęcia a oni zakrywają twarz jak też spuszczają głowy by ich nie rozpoznać czego się wstydzą------ WIARY ////// TO PO CO TAM POSZLI .Trzeba było iść nad Dunajec. WSTYD.
parafianin14.04.2019, 15:11
Zakopane, Wielkanoc 20 kwietnia 2014 roku. Oglądnijcie zachowanie władzy i księdza. Wnioski wyciągnijcie sami. Zwróćcie uwagę na znaki. Tak ma wyglądać porządek prawny w kraju? A to się dzieje od lat 90-tych. Polski już nie ma. Wszędzie kler.
Sąsiad14.04.2019, 08:14
O malutko tych Parafian na tej drodze krzyżowej czyżby okoliczni Parafianie z wiosek nie dotarli szkoda.
e13.04.2019, 23:00
Była wspólna Droga Krzyżowa. Wzięły w niej udział wszystkie parafie z Nowego Targu prócz parafii JP II. Widać wyraźnie kto z tej wspólnoty się wyłamuje i chyba żadne rozmowy tutaj nie pomogą.
fred13.04.2019, 21:13
Oj tak to jest z tymi proboszczami, w Lipnicy tez jest tak ze nie ma zgody między księdzami też drogi krzyżowe były dwie.a z ambony mówią o zgodzie.
e213.04.2019, 15:48
Szkoda,że w Nowym Targu nawet parafie nie mogą się dogadać co do wspólnej Drogi Krzyżowej! To widać na zdjęciach jak naród jest podzielony. Wspólna jedna w mieście byłaby wspaniała uroczystość, a tak każdy sobie..... itd.Jest takie stare przysłowie; "zgoda buduje nie zgoda rujnuje" i tak jest w rodzinie, w parafiach i w innych komórkach społecznych.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl