24.04.2019, 10:02 | czytano: 1893

Misterium Męki Pańskiej w Łapszach Niżnych (zdjęcia)

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, w Wielkim Tygodniu mieszkańcy Łapsz Niżnych przygotowali dwudniowe Misterium Męki Pańskiej.
Tuż przed uroczystą mszą świętą w Wielki Czwartek w łapszańskiej kaplicy kościoła letniego przedstawiono Misterium Ostatniej Wieczerzy. Jak od kilku już lat, mieszkańcy Łapsz Niżnych odegrali role apostołów przygotowujących wieczernik, pojawiła się postać Nikodema, a szatan nakłaniał serce Judasza do zdrady. Przedstawieniu towarzyszyła piękna muzyka, wymowna dekoracja, a nadto piękna w tym roku pogoda, zachodzące słońce wpadało przez duże okna do kaplicy jakby wszystko łączyło się razem z tematyką tegorocznego misterium nawiązującego do Ducha Świętego i jego darów."Piękna i zbawienna jest myśl, że gdziekolwiek ktoś się modli na świecie tam jest Duch Święty. Duch Święty przychodzi ze swoimi darami, gdy jest wzywany. Czy często go przyzywasz? A jak to wygląda w moim życiu? Jaki obecnie mam kontakt z Duchem Świętym? Czy jest On obecny w moim życiu? Jak często modlę się do Niego? DUCH ŚWIĘTY jest DOSTĘPNY dla CIEBIE, dla MNIE, dla NAS!"
Polecamy wideorelację:
fot-film.pl/wielki-czwartek-misterium-meki-panskiej

Zdrada judasza, modlitwa w ogrojcu, sąd i skazanie Jezusa na śmierć, droga krzyżowa na Kalwarię Spiską - wszystko to można było zobaczyć podczas Misterium Wielkiego Piątku organizowanego przez łapszańską parafię św. Kwiryna. Jak co roku w postacie sprzed dwóch tysięcy lat wcielili się Łapszanie by przypomnieć i pomóc lepiej przeżyć te najważniejsze święta dla chrześcijan. A w tym roku towarzyszyła nam i piękna muzyka, dekoracja i nowe, przygotowane stroje żołnierzy, nadto pogoda sprzyjała by mieszkańcy z okolicznych wsi mogli wspólnie przeżywać to widowisko i modlić się podczas Drogi krzyżowej na Kalwarię. Przywoływano często Ducha Świętego, nawiązując do programu duszpasterskiego w kościele na lata 2017-2019, gdzie rok 2019 jest rokiem Ducha Świętego. „W mocy Bożego Ducha” przeżywano kolejne stacje drogi na Kalwarii Spiskiej. Kolejne upadki Jezusa, spotkanie z Maryją, z płaczącymi niewiastami czy pomoc Cyrenejczyka z krótkimi, ale bardzo życiowymi rozważaniami skłaniały nie tylko do modlitwy, ale i refleksji i zamyślenia, żeby te piękne święta nie tylko zwyczajnie przeżyć, ale by one wzmocniły nas, dodały sił i nadziei na dalsze dni, które wcale nie muszą być łatwe. Dziękujemy wszystkim za obecność i udział. Łapszańskie Misterium Wielkiego zakończyła modlitwa:
Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych, o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża.

Polecamy wideorelację:
https://fot-film.pl/wielki-piatek-liturgia-i-misterium-meki-panskiej-widerorelacja/

B. Kowalczyk, materiały prasowe
zobacz także
komentarze
Fototeporter z natchnienia!25.04.2019, 06:01
brawo fotoreporter!Śliczne ujęcia!widać profesjonalizm!
turysta24.04.2019, 15:56
Śliczne zdjęcia Piękna uroczystość i Profesjonalne wykonanie .Warto przyjechać i zobaczyć uczestniczyć w Tym Misterium .Kalwaryjka Śpiska naprawde pięknie przygotowana .Polecam zwiedzanie Łapsz Niżnych
Zobacz pełną wersję podhale24.pl