28.04.2019, 15:15 | czytano: 4562

Inauguracja Podhale Tour (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
We Wróblówce zorganizowany został pierwszy z cyklu wyścig kolarski w ramach Podhale Tour 2019.
Cykliczne zawody w kolarstwie szosowym składają się z pięciu etapów: pierwsze cztery ze startu wspólnego, ostatni to jazda indywidualna na czas. Każdy etap to oddzielny wyścig, ale jest też prowadzona klasyfikacja generalna całego cyklu. Zwycięzca Podhale Tour 2019 zdobędzie Kolarski Puchar Podhala.
Niedzielny pierwszy etap był wyścigiem o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec. Trasa liczyła ponad 80 kilometrów i prowadziła podhalańskimi drogami z Wróblówki przez Ludźmierz, Rogoźnik, Ciche do Czarnego Dunajca. Bez względu na wynik - wszyscy uczestnicy biorą udział w losowaniu atrakcyjnych upominków, a każdy otrzyma pamiątkowy medal.

Organizatorzy nie zapomnieli także o młodych cyklistach. Dla nich jest przygotowany cykl zawodów rowerowych Mini Podhale Tour, o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Szczegóły na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl

Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, któremu partnerują Gminy: Czarny Dunajec, Rabka-Zdrój, Raba Wyżna, Lipnica Wielka, Spytkowice oraz Powiat Nowotarski. Patronat honorowy nad zawodami objęli : Poseł na sejm RP - Edward Siarka i Starosta Nowotarski - Krzysztof Faber.

opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
komentarze
Lucek29.04.2019, 16:14
w czasie deszczu dzieci się nudzą
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl