03.05.2019, 17:39 | czytano: 3171

Zabytkowe auta po raz kolejny prezentowały się na Podhalu (zdjęcia)

Od kilku dni na drogach Podhala potkać można było zabytkowe samochody, które brały udział w licznych pokazach.
W długi majowy weekend stare, zabytkowe samochody, biorące udział w Tatrzańskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych, zawitały również do Krościenka. W tym roku w okolicach krościeńskiego rynku i budynku "Starej plebanii" można było podziwiać takie marki jak: Mercedes, Fiat, BMW, Tatra, Austin-Healey, Rover, Triumph, Oldsmobile, Syrena, Borgward, Jaguar.
Marek Kowalik, organizator Zjazdu Zabytkowych Pojazdów podkreśla, że od lat głównym założeniem imprezy jest, propagowanie starej motoryzacji oraz umożliwianie pokazania pojazdów szerokiej publiczności. Należy pamiętać, że nad stanem technicznym i wyglądem pojazdów ich właściciele trudzą się czasami przez wiele lat, wkładając w to swój czas, pieniądze, pasję. Takie rajdy  stanowią ukoronowanie tej pracy. Kolejnym celem jest  pokazanie również piękna „Polski Powiatowej”.

- Dlatego omijamy wielkie aglomeracje, znane miejsca, a jedziemy tam, gdzie zwykle turysta dociera przez przypadek, do miejsc ciekawych i atrakcyjnych a przy tym mało znanych – dodaje.

Wójt Gminy Krościenko n.D. Jan Dyda wspólnie z zastępcą Tadeuszem Topolskim wręczyli każdemu uczestnikowi okolicznościowy dyplomy i  upominki. Natomiast trzy najbardziej  reprezentacyjne samochody zostały nagrodzone statuetkami.

JD, fot. CKiP Krościenko
Może Cię zainteresować
komentarze
MO BI LEK04.05.2019, 16:22
Stare a wygląda DOBRZE
Urokowi któż się oprze ?
Takie AUTA ZABYTKOWE
Nie antyki choć nie nowe
Wołga ,Dacia i Warszawa
Jeszcze FORD to PIĘKNA
SPRAWA I POLONEZ no i
SKODA ,GARBUS Taka to
URODA .Jeszcze Trabant
Mały fiat LINCOLN ORAZ
CADILLAC //////
Choć bez klimy
ABS-U Podróż
NIMI jest bez
stresu nawet
PORSCHE im
Jest Starsze
TYM JEST
DROŻSZE
/////OO/
Klasyk04.05.2019, 12:03
Fury z klasą! Nie to, co teraz - kitajskie blachosmrody z plastiku i aluminium, jednorazówki obliczone na rozlecenie się po 5 czy 10 latach...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl