06.05.2019, 13:13 | czytano: 947

GADAFEST - Powrót do korzeni

Po czterech latach nieobecności Gadafest wraca do Rabki-Zdroju, jako impreza satelita miechowskiego festiwalu. 11 maja na terenie Parku Zdrojowego odbędą się plenerowe koncerty oraz warsztaty, a także inne atrakcje.
PROGRAM:
 Park Zdrojowy / Grzybek*

15:00-18:00 / warsztaty i animacje

Warsztaty “Kolory Świata” - plastyczne warsztaty wszystkich, którzy nie przepadają za nudą. Łączymy papier, bibuły, farbki... Tworzymy indiańskie spódniczki, aborygeńskie makijaże, afrykańskie opaski i europejską zabawę pianą! / Prowadzenie Natalia Mrożek

PRZYPIECZĘTOWANE - warsztat graficzno-malarski / Prowadzenie: Natalia Klęsk / Muzeum im. Władysława Orkana

Zrób to Sam- robimy zabawki z niczego - warsztaty recyklingowe / Prowadzenie Kuba Kwidziński (warsztatom będzie towarzyszyła muzyka na żywo)

Stoisko “Kieł I Pazur” - porady na temat pielęgnacji domowych czworonogów, informacje odnośnie darmowej kastracji psów i kotów oraz bezpłatnego czipowania, co zrobić w przypadku zagubienia psa właścicielskiego lub gdy znajdziemy zwierzę w potrzebie. Na stoisku będzie też można zakupić dobrą karmę, będą też gratisy dla psio- i kotolubów / Prowadzenie: Kieł i Pazur salon groomerski oraz artykuły dla psa i kota

WIEEEEELKIE bańki mydlane

Ponadto:

Jedzonko / Food Truck

Foodtruck Homie Burger został stworzony przez małżeństwo z Rabki. Pomysł powstał z miłości i pasji do gotowania. Głównym mottem jest ,,zawsze świeżo i pysznie". Soczysta wołowina, chrupiąca bułka, świeże warzywa, domowe sosy- to ich przepis na sukces. Dla roślinożerców jest przewidziana pyszna opcja wegetariańska oraz oryginalne frytki belgijskie. Foodtruck utrzymany jest w klimacie kreskówki, inspirowany jest postacią z kultowej bajki Simpsonowie.

18:00-22:00 / koncerty

GADABIT – krakowska grupa wychodząc od hip hopu sięga po różne środki, miesza stylistyki (hip hop, soul, reggae, jazz, blues, ethno-world). To odważna zabawa konwencjami, której efektem jest fusion o dużym stopniu odrębności od hip hopowego mainstream’u. Gadabit pozostaje jednak wierny tej tradycji, kultywując naczelną dlań wartość: opowieść. Gadabit ma na swoim koncie trzy wydawnictwa: „Gadabit”, „Drzewa” (2015) oraz „3” (2018). Na rabczańskiej scenie wystąpi trzon grupy, czyli Ind (rap) i Qban (conga).
NEAL CASSADY to energetyczna neo-psychodelia, ładne piosenki poddane garażowej obróbce - powykręcane i rozimprowizowane. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty: debiutancki album NIGHT HOWLER (2015) oraz Later Than You Think (2018), który został wydany nakładem Music Is The Weapon. Mają za sobą ponad 50 koncertów, sesji radiowych (m.in. w Radiowej Trójce w ramach OFFSESJI), występ w warszawskiej Zachęcie i festiwalach SOUNDRIVE 2016 i Jarocin 2017. Utwory zespołu zostały docenione przez dziennikarzy muzycznych: Wojciecha Manna, Piotra Stelmacha, Jarosława Kowala, Agnieszkę Szydłowską, Tomasza Żądę.

Rafał Klimczak - wokal, gitara
Marcin Gągola - gitara basowa
Michał Dymny - gitara, klawisze, elektronika
Tomek Głuc - perkusja

HITRASH - z krakowską sceną elektroniczną związany jest od 2010 roku. Angażuje się w różne projekty DJskie i promotorskie. Od czerwca 2014 roku tworzy TECHNO TECHYES – cykl całonocnych imprez techno, organizowanych w klubie Szpitalna 1, którego jest również rezydentem. Związany jest także z DJlandem, mini-festiwalem charytatywnym non-profit, któremu przyświecają cele: zebrać pieniądze dla kogoś, kto potrzebuje ich z racji ciężkiej choroby, promować dobrą muzykę elektroniczną oraz zjednoczyć krakowskich DJów.

HiTrash gra techno, łączące przede wszystkim obszary dark & deep, ale dodaje również trzeci – fast. Jego (w szczególności closing) sety można opisać jako: "szybkie, ale za to mocne". Tego należy spodziewać się zarówno po jego miksach, jak i autorskich produkcjach.


Organizacja:

Stowarzyszenie Twórcownia
Co Ludzie Powiedzą?
Gadabit
Młodzieżowa Rada Miejska w Rabce-Zdroju

Współpraca:

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju
Muzeum Etnograficzne im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju
HiTrash
Homie Burger

* w razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do Amfiteatru (ul. Chopina 17).

Źródło: materiały prasowe, oprac. r.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl