13.05.2019, 21:17 | czytano: 3137

Zrzutka na imprezę "Dawnej Rabki Czar"

Fot. Piotr Kuczaj
Trwa zbiórka pieniędzy na inscenizację historyczną pn. "Dawnej Rabki czar".
To dwudniowe wydarzenie zaplanowano na dni 7-8 czerwca. Organizatorzy zapowiadają "dwa dni zanurzone w latach 20-tych XX w.", podczas których Rabka-Zdrój na powrót zmieni się w przedwojenny kurort. W programie m.in. parady w epokowych strojach, przejazdy retro pociągiem i fasiągami, kuglarze i cykliści, wystawy, gry i zabawy, turniej tenisa, dancing i kino letnie.
Tą inscenizację historyczną organizują Fundacja Jerzego Koleckiego z pomocą Miejskiego Ośrodka Kultury. W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy potrzebnych na organizację imprezy. Organizatorzy piszą: "Wymyślona i organizowane przez Rabczan, którzy chcieli odtworzyć atmosferę przedwojennego kurortu i wspólnie bawić się w rytmie charlestona. Udało się! Był pociąg retro, fasiągi, plener malarski, kino letnie, dancing - i wiele innych atrakcji. Spójrzcie na zdjęcia, zobaczcie, jak dużo osób świetnie się bawiło. Wszystkie atrakcje były za darmo. Wydarzenie organizowane jest społecznie (jak w zeszłym roku), ale potrzebujemy pieniędzy na zespól, na pociąg, na wystawę starej fotografii, na aranżację przestrzeni etc. Prosimy o pomoc. Każde 5 złotych pomoże nam zrealizować nasze plany".


Ubiegłoroczna, pierwsza edycja imprezy zorganizowana przez grupę społeczników z Małgorzatą Rybińską na czele, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zebrała bardzo dobre opinie.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
k14.05.2019, 11:03
a gdzie konto? jak mam wam wpłacić kasę .
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl