25.05.2019, 12:19 | czytano: 1895

V Piknik Zdrowia

30 maja w godz. 11-17 na Rynku w Nowym Targu odbędzie się V Piknik Zdrowia. Jest on organizowany w ramach obchodów „Światowego Dnia Zdrowia”, jubileuszu 100-lecia służb sanitarnych i 65-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
W ramach pikniku prowadzone będą bezpłatne badania i konsultacje specjalistyczne dla wszystkich mieszkańców powiatu nowotarskiego, m.in. pomiar poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, pomiar ciśnienia w oku, porady dietetyczne, porady podologa, bezpłatne terapie manualne i konsultacje z fizjoterapeutą. Medical Clinic Podhale oprócz badań zapewni również atrakcje związane z urodą, oferując bezpłatne konsultacje z terapeutą manualnym, z fizjoterapeutą , bezpłatne masaże lecznicze, bezpłatne zabiegi kosmetyczne i konsultacje z kosmetologiem, atrakcje dla dzieci, kącik gier, bezpłatne konsultacje z dietetykiem i badanie analizy składu ciała, bezpłatne konsultacje z trenerem personalnym i pokaz fitness.
W Ratuszu będzie zorganizowany stanowisko Oko-Testu z poradami i badaniami okulistycznymi oraz punkt krwiodawstwa. Krew będą pobierały pracownice RCKiK Nowy Targ pod kontrolą lekarza. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu oprócz badań profilaktycznych w wykonaniu studentów Instytutu Nauk o Zdrowiu (pomiar poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego) zaprezentuje zabiegi z zakresu pielęgnacji skóry, połączone z masażem dłoni , a także masaż klasyczny oraz pokaz i naukę udzielania I pomocy przedmedycznej. Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu zapewni konsultacje i porady lekarskie (kardiologiczne i gastroenterologiczne). Konsultacji dermatologicznych udzieli lekarz dermatolog z gabinetu DrDerm, który będzie również oceniał zmiany skórne. Ponadto uczestnicy Pikniku będą mieli możliwość skorzystania z wibroterapii, która znajduje swoje zastosowanie w walce z bólem, poprawia krążenie, wzmacnia metabolizm, regeneruje po wysiłku fizycznym.

W dużym namiocie gastronomicznym swoje stoiska rozstawią m.in piekarze, producenci wędlin, nowotarska mleczarnia i inni lokalni przedsiębiorcy. Na scenie przewiduje się występy dzieci i młodzieży, liczne konkursy, gry i zabawy. W namiocie Medical Clinic dzieci będą mogły skorzystać z malowania twarzy, animatorzy zaproponują w kąciku gier gry i zabawy. Dla dorosłych przewidziano 10 voucherów o wartości 100 zł do wykorzystania na zabiegi rehabilitacyjne w klinice. Swój kącik gier i zabaw dla najmłodszych uczestników Pikniku zorganizuje również przedszkole Liwlandia. Hi Fitnes będzie zachęcał wszystkich przybyłych do różnej formy aktywności fizycznej. Nadleśnictwo Nowy Targ – Lasy Państwowe przybliżą nam tematykę związaną z ochroną przyrody. Nowotarski Alarm Smogowy przedstawią wpływ zanieczyszczenia powietrza na zdrowie człowieka, a Podhalańskie Amazonki wraz z położnymi z Grupowej Praktyki Położnych Nowy Targ, przeprowadzą warsztaty samobadania piersi i prowadzić będą porady z zakresu profilaktyki raka piersi i profilaktyki raka szyjki macicy.

Na scenie przewiduje się występy młodzieży, liczne konkursy oraz gry i zabawy dla dzieci. Dla uczestników konkursów firma Terma Bania ufundowała 8 wejściówek do parku wodnego w Białce Tatrzańskiej.

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu podczas Pikniku Zdrowia zapewni  konsultacje specjalistyczne.

Harmonogram:

11.00-13.00 możliwość wykonania badania Spirometrycznego
13.00-15.00 konsultacje Kardiologiczne
15.00-17.00 konsultacje Gastroenterologiczne

Podczas trwania pikniku będzie można pobrać formularze zgłoszeniowe do 
projektów realizowanych przez Szpital dotyczących rehabilitacji ruchowej 
i badań kolonoskopowych
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu wraz ze współorganizatorami: Medical Clinic Podhale, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu, Urząd Miasta Nowy Targ, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, HDK Kropla, OKO TEST - Centrum Okulistyczne, Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu, Vitberg, Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu.

Partnerzy:
1. Piekarnia Trzcińscy
2. Małopolska Regionem Ziół
3. Zakład Mleczarski w Nowym Targu
4. Herbaty Świata- Piotr Kołodziej
5. Bar Łan
6. Lila Vanilla
7. Fundacja im. Adama Worwy
8. Nadleśnictwo Nowy Targ
9. Nowotarski Alarm Smogowy
10. „Rolnik Cię nakarmi”
11. Wędliny „U Brodziatego”
12. Przedszkole Liwlandia w Nowym Targu
13. II LO w Nowym Targu
14. Dermatolog
15. Podolog
16. HI Fitnes
17. Podhalańskie Amazonki
18. Położne: M. Wróblewska i B. Kozieł

PROGRAM WYSTĘPÓW NA SCENIE:

1100 – 1130 Przywitanie
1130 - 13 00 Przedszkole Liwlandia w Nowym Targu występ wokalno-
taneczny
1200 – 1330 MOK występy artystyczne, wokalno-taneczne
1330 – 1400 Pokaz Jiu-Jitsu
1400 - 1500 MOK występy artystyczne, wokalno-taneczne
1500 - 1530 Zespół „The Strangers” występ wokalno-muzyczny
1530 - 1600 Fitnes
1600 - 1630 MOK występy artystyczne, wokalno-taneczne

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl