25.05.2019, 16:00 | czytano: 3115

Groza, trud i pasja. Podhalańscy strażacy na zdjęciach Michała Adamowskiego (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
W holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu można oglądać interesującą wystawę zdjęć nowotarskiego fotografa i fotoreportera Podhale24.pl, pokazujących pracę podhalańskich strażaków.
Walka z potężnym ogniem, groza żywiołu, zmęczenie, trud i znój - na zdjęciach Michała Adamowskiego widać wszystko, z czym mierzą się druhowie podczas swoich akcji. Zdjęcia ukazują również sprzęt, z którego korzystają strażacy, a co za tym idzie, także szeroki zakres ich działań. Bo dziś pożary, choć najbardziej spektakularne, to jedynie fragment codziennej działalności strażaków. Oczywiście to walka z ogniem przyciąga największą uwagę, dlatego to właśnie pożary są tematem przewodnim większości zdjęć ukazanych na wystawie w MOK-u.
Michał to jeden z najbardziej znanych "ludzi z aparatem" w mieście. Jego wysokie umiejętności są cenione nie tylko w Nowym Targu, ale na całym Podhalu. Fotografie nowotarżanina zdobią plakaty, kalendarze, foldery, książki, wielokrotnie korzystały z nich ogólnopolskie gazety i portale. Jego największymi pasjami są podróże po świecie, samoloty i straż pożarna. Za zdjęcia samolotów i strażaków w akcji był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Jest laureatem kilku prestiżowych nagród m. in. I miejsca w plebiscycie „Lotnicze Orły”, II miejsca w konkursie fotograficznym "Łączy nas lot" czy II miejsca w konkursie Press Foto w kategorii Sport.

Michał to nasze "oczy" w miejscach, w których dzieje się coś ważnego. Tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia wystawy i zobaczenia pożarów jego oczami, oczami człowieka, który zawsze jest blisko.

r/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
Autor widmo25.05.2019, 23:20
Fajna pasja, gratuluję!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl