27.05.2019, 12:04 | czytano: 2672

Łukasz Czepiela na XI Nowotarskim Pikniku Lotniczym

Fot. Materiały prasowe
Łukasz Czepiela, pierwszy polski pilot wyścigów Red Bull Air Race, który niedawno wylądował na sopockim molo, to kolejny uczestnik XI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, który odbędzie się w weekend 6-7 lipca.
Łukasz zaprezentuje się na samolocie Edge 540TK. To najmocniejszy samolot akrobacyjny w Polsce, mający 640 kg wagi, 350 koni, 1000NM momentu obrotowego i max prędkość 410km/h.
Łukasz Czepiela jest pilotem akrobacyjnym, który dzięki udziałowi w Red Bull Air Race ma szansę rozwinąć skrzydła na arenie międzynarodowej. Jako pilot zawodowy i akrobacyjny, przyzwyczajony jest do latania różnymi statkami powietrznymi, w tym samolotami Airbus A320.

W przeszłości pełnił funkcję szefa zespołu w renomowanej brytyjskiej grupie akrobacyjnej Honda Dream Team, oraz przez krótki okres czasu pracował jako polski korespondent dla miesięcznika Pilot Club Magazine.

Mieszka w Poznaniu i jestem członkiem Aeroklubu Poznańskiego.

Kiedy nie pochłania go latanie po świecie, szuka adrenaliny, uprawiając wędrówkę lub wspinaczkę skałkową. Jest także zapalonym pływakiem. Ponadto posiada doświadczenie w pracy mechanika lotniczego oraz licencję szybowcową.

Materiały prasowe, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
moloch28.05.2019, 17:55
To gość co dla waty wylądował na zabytku
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl