31.05.2019, 12:39 | czytano: 1057

Czerwcowa Kulturalna Stolica Podhala

grafika Gabriela Wolskiego
NOWY TARG. Na początek - XVII już koncert z cyklu „Dzieci Dzieciom” w dniu 4 czerwca (wtorek) o godz.14.30 w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37). Nowotarskie Przedszkola zapraszają Rodziców i bliskich naszych milusińskich na ich artystyczne występy na scenie MOK. Wstęp wolny.
Z kolei Fundacja im. Adama Worwy zaprasza na Finał akcji Pola Nadziei 7 czerwca (piątek) o godz.9.00 także do nowotarskiego MOKu (al. Tysiąclecia 37). To piękna i wartościowa akcja związana z sadzeniem żonkili i tym sposobem solidarnością z umierającymi w hospicjach. Wstęp wolny.
Miesiąc czerwiec to też główne obchody 40 rocznicy Wizyty Ojca Św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Mamy dla Państwa trzy propozycje z tym związane. Już 7 czerwca (piątek) o godz.18.00 w Galerii Sztuki BWA „Jatki” (ul. Kościuszki 4) wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Arkadiusza Walocha pt: Jan Paweł II – Obecność Nieobecności”. Wstęp wolny. Dwa dni później 9 czerwca (niedziela) na nowotarskim Rynku kulminacja obchodów rozpoczynająca się o godz. 10.00 Mszą Św. Koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. Ks. Abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Po jej zakończeniu zaplanowano występy zespołów regionalnych Hyrni i Mali Śwarni, studia Septyma i chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie o godz.16.30 odbędzie się Koncert Małej Armii Janosika. Z kolei o godz. 18.00 Nabożeństwo czerwcowe i na koniec dnia o godz. 18.30 Koncert Kantata dla Papieża pt. „Samotni jak gwiazdy”. Wstęp wolny.

Z kolei Urząd Miasta Nowy Targ zaprasza 14 czerwca (piątek) o godz. 18.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) na promocję książki „Nowotarski krajobraz z Janem Pawłem II” z tekstem Ludmiły Figiel i wyborem fotografii nadesłanych przez mieszkańców w ramach konkursu zorganizowanego przez Wydział Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ. Wstęp wolny.

11 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 w nowotarskim MOK (al. Tysiąclecia 37) okaz filmu „Póki pamięć o Nich żyje, czyli rzecz o Konfederacji Tatrzańskiej”. Scenariusz i reżyseria: Stanisław Apostoł. Film dofinansowany z programu "Filmoteka Małopolska" - Edycja 2018. Wstęp wolny.

Lato rozpoczniemy z przytupem koncertowym kolejną edycją imprezy już dobrze wpisanej w nasze Miasto, a mianowicie Przywitanie Lata. Tegoroczna edycja już 21 czerwca (piątek) na nowotarskim Rynku od godz. 19.00. Wieczorem koncerty głównych gwiazd: Sarsy i zespołu Afromental. Sarsa to kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Afromental to zespół pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka i hip-hopu. Wstęp wolny.
Na koniec coś dla fanów dobrej fotografii. 29 czerwca (sobota) o godz. 15.00 w nowotarskim MOKu wręczenie nagród i wernisaż XXXIX Międzynarodowego Konkursu Fotografii im. J. Sunderlanda Krajobraz Górski 2019. Wstęp wolny.

Tomasz Szlaga, MOK w Nowym Targu
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl