03.06.2019, 11:46 | czytano: 1259

Ekologiczny Dzień Dziecka w Szczawnicy (zdjcięa)

W pierwszy dzień czerwca dzieci mają swoje wielkie święto. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy wspólnie z Pienińskim Parkiem Narodowym zaprosił wszystkich młodych mieszkańców uzdrowiska do udziału w Festynie Ekologicznym. Na placu przy kolejce linowej na Palenicę czekało na milusińskich wiele atrakcji.
Rano istniała możliwość bezpłatnego zwiedzania wystawy w Pawilonie Pienińskiego Parku Narodowego wspólnie z pracownikiem PPN. W oprowadzaniu po wystawie uczestniczyły również dzieci ze Słowacji. Następnie uczestnicy imprezy przeszli na plac znajdujący się koło kolejki linowej, gdzie odbyła się część dalsza Festynu. Najmłodsi obejrzeli przedstawienie pt : „ Plum i Bulb” przygotowane przez aktorów Teatru „Chrząszcz Brzmi w Trzcinie” z Rabki oraz pokaz iluzji w wykonaniu Grupy Artystycznej BEST. Uczestnicy imprezy mieli również niepowtarzalną okazję poznać życie pszczół w trakcie warsztatów apicultury „Pszczele warsztaty 2019”. Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR Sekcja Operacyjna Szczawnica uczyli zasad bezpieczeństwa w górach oraz prowadzili warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Olbrzymim zainteresowaniem najmłodszych cieszył się również wóz strażacki OSP Szczawnica oraz pokaz sprawności w wykonaniu strażaków. Znany szczawnicki beatboxer Łukasz Różycki „Kudłaty” przygotował dla wszystkich chętnych warsztaty muzyczne- Beat Box.
Pracownicy PPN przeprowadzili konkurs dla uczniów szkół podstawowych z terenu Szczawnicy o przyrodzie pienińskiej i gatunkach zagrożonych. Dzieci uczestniczyły również w ekologicznej grze terenowej. Na odważnych czekała ścianka wspinaczkowa obsługiwana przez ratowników GOPR. Najmłodsi mogli również skorzystać z dmuchanego placu zabaw. Przez cały czas trwania Festynu po placu przechadzała się Pszczółka Maja, częstując wszystkich pysznymi, zdrowymi jabłkami. Na zakończenie Festynu Ekologicznego przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół „Beti &Bobass” z przebojami wakacyjnymi.

Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014-2020.

wb/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl