10.06.2019, 23:42 | czytano: 1774

Kacper Gałdyn został doceniony na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej

zdj. PCK w Nowym Targu
Podopieczny Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu - Kacper Gałdyn zajął 3. miejsce ma Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej International Festival of Fine Art- Color Art.
Temat tegorocznej edycji Color Art „We wnętrzu morza” łączy doświadczenie życiowej praktyki i artystycznej wyobraźni. Jest to jeden z sensów sztuki: racjonalizm oraz intuicja. Celem komisji oceniającej prace było wyłonienie tych realizacji plastycznych, które w sposób najbardziej oryginalny i twórczy odpowiadały powyższemu tematowi.
Jury festiwalu w składzie:
Marek Haładuda – artysta plastyk, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Wiesława Markiewicz – artysta plastyk, Akademia Sztuki w Szczecinie
Izabela Gwiazdowska (Wolska) - artysta plastyk, Akademia Sztuki w Szczecinie
Anna Obszyńska – plastyk - Goleniowski Dom Kultury
Joanna Czerny- Wojciechowska – sekretarz komisji, Goleniowski Dom Kultury
dokonało oceny nadesłanych na festiwal prac, przyznając nagrody i wyróżnienia.

W kategorii Grafika Grupa II ( 9-12) lat III miejsce jako jedyny z województwa małopolskiego zdobył Kacper Gałdyn lat 11 temat pracy „RYBY” z Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu instruktor-Maria Mrożek ,która otrzymała podziękowanie za podjęcie idei konkursu i przygotowanie uczestników do wzięcia w nim udziału.”We wnętrzu morza”-temat bez dna ,który niełatwo przedstawić w sposób niebanalny.Prace,które wpłynęły na festiwal ,są dowodem,że jest to możliwe-przy odpowiednim wsparciu i odważnym podmuchu w żagle swoich podopiecznych.Wpłynęły również gratulacje i życzenia dalszych sukcesów artystycznych w pracy z dziećmi i młodzieżą.

źródło: PCK w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
komentarze
rybka11.06.2019, 22:48
Gratulacje.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl