12.06.2019, 08:32 | czytano: 1656

"Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo" - bezpłatne kontrole

15 i 22 czerwca w ramach kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, kierowcy będą mogli bezpłatnie skontrolować światła swojego pojazdu na stacjach kontroli FORMIECH przy ul. Kościuszki 83 w Bukowinie Tatrzańskiej i w AUTOTEST przy ul. Miłośników Podhala 1 w Białym Dunajcu.
- Pamiętajmy, że reflektory samochodów oświetlają pieszych uczestników ruchu, którzy poruszają się poboczem lub jezdnią. Wielu zdarzeń z ich udziałem udałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał sprawne i prawidłowo wyregulowane światła, wcześniej dostrzegł pieszego lub nie doprowadził do oślepienia innych kierujących – przypomina asp. Szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.
Celem kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” jest przypominanie i uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest widoczność na drodze.

Oprac. r/ KPP Zakopane
Może Cię zainteresować
komentarze
staryszofer12.06.2019, 22:29
Przepalone żarówki,źle ustawione światła,ledy z Biedronki,jazda na halogenach w dzień i w nocy-to główne grzechy kierowców.Tak się zastanawiam gdzie podbijają coroczne przeglądy i dlaczego policja na to nie reaguje.
Niejednokrotnie jedzie za mną , lub przede mną radiowóz ,z przeciwnej strony nadjeżdża ,,choinka" ,którą widać z daleka i zero reakcji ze strony stróżów prawa.
Nie dalej jak wczoraj,zrobiłem wieczorem ok.60 km po okolicach KNT i KTT i naliczyłem około 15 "motocykli" , które dopiero przy mijaniu okazały się autami.
Szczerze powiem , to wkurza mnie takie niechlujstwo na drodze, a ludzie którzy nie dbają o to ,aby być widoczni na drodze,myślę,że nie przykładają też wagi do stanu technicznego tego czym jeżdżą.Pytam jeszcze raz: kto podbija te przeglądy i gdzie jest drogówka ?
Lumen12.06.2019, 11:20
Patrząc jak co niektórzy mają ustawione światła i jakie wynalazki mają włoźone to myślę, że tylko mandaty oduczą tych cwaniaków oślepiania innych
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl