20.06.2019, 12:48 | czytano: 3444

List. "Chciałam poruszyć sprawę braku dostępu do przewijaka w toaletach w parku miejskim"

zdj. Szymon Pyzowski
"Piszę do Was, bo wiele razy czytałam listy od czytelników.... Chciałam poruszyć sprawę toalet w parku miejskim w Nowym Targu. Kiedyś dostępne były w rynku, po przebudowie jedyne toalety miejskie znajdują się w parku. Ktoś może mi wyjaśnić dlaczego w miejscu, z którego korzysta mnóstwo matek z dziećmi, nie ma dostępu do przewijaka?" - pyta czytelniczka.
"Słyszałam, ale nie wiedziałam, że znajduje się on w toalecie dla niepełnosprawnych. Niestety, toaleta jest zamknięta, a to gdzie znajduje się klucz, jest wielka zagadką. Podobno mają go pracownicy zieleni, niestety nikt nie otwiera drzwi. Matki przebierają swoje dzieci na korytarzu, przed wejściem do łazienek. Jak można postępować tak w miejscu, które ma służyć właśnie tym najmłodszym?. To jedyna toaleta miejska i do tego nie daje możliwości łatwego korzystania niepełnosprawnym oraz dzieciom. To jest chore, żeby w dwudziestym pierwszym wieku zamykać toalety, a ty człowieku goń i szukaj jakiegoś pracownika po całym parku, o ile taki owy naprawdę istnieje. Myślę, że na przebudowę parku miasto wydało duże pieniądze, a nie pomyślało o tak oczywistych sprawach" - dodaje czytelniczka Katarzyna.


oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
www23.06.2019, 09:48
do Bvb niedługo bedziemy sobie życzyć 30 godzinnego tygodnia pracy a co. I jeszcze jedno wieś z buta wystaje i w dodatku nie masz dzieci chyba. To jest podstawa. Tylko trzeba troche pomyslec ... wydawane sa nasze pieniadze a nie mozemy z tego korzystać ... przykładu nie trzeba daleko szukac w Zakopanem ławeczki za 40 tysiecy złotych bo sobie radni zażyczyli - czy to nie jest głupota ? Mysle że proszenie o zwykły przewijak za pare set złotych to nie jest przesada
avivat21.06.2019, 20:01
~do Gg
Ty tak poważnie czy sobie jaja robisz?! Na każdej stacji paliw znajduje się przewijak dla dzieci. To nie luksus tylko standard. I zapamiętaj to sobie. Jak chcesz wozić swoje dzieci zafajdane, to je woź nawet cały dzień! Ale innym, którym higiena nie jest obca, daj żyć w czystości!
ianetai21.06.2019, 13:36
No i to jest bardzo dobra uwaga - przewijak powinien być!
Może dałoby się skorzystać z grzeczności kawiarni aby był u nich klucz do tego pomieszczenia z przewijakiem??
Szczepan21.06.2019, 12:06
Nie jest to żadna roszczeniowość - jak mi powiedział pan stróż, który rezyduje na miejscu - drzwi po prawej za wejściem do toalet, przewijak zlikwidowano bo "młodzież niszczyła". Stróż przebywa stale na miejscu, a młodzież niszczy??? Ciekawe. I oczywiście najlepiej zamknąć a dziecko przebierać na trawniku albo na ławce. Może niech każdy wywiązuje się w stopniu minimalnym ze swoich obowiązków.
Bvb21.06.2019, 08:17
Roszczeniowość w narodzie ma się dobrze. Tylko tak dalej! Niedługo będą sobie życzyć darmowego transportu do parku i z powrotem do domku.
Ja20.06.2019, 20:46
Gg tak mamy 21 wiek i nawet z oliwką i husteczkami powinien być dostępny przewijak tak jest w całej Europie po co matki mają kombinować jak przebrać dziecko i zastanawiać się czy zaraz ktoś nie zadzwoni po policję albo nie opisze na Podhalu że matka przebierała dziecko w miejscu publicznym bo i takie sytuacje się zdarzają .Nowe toalety bez dostępu do przewijaka to po co go tam robili żenada i ciemnogród a osoby niepełnosprawne gdzie mają szukać klucz dla nich to jeszcze wieksza trudność to niech wszystkie pozamykają jak się przebiegniesz po parku za kluczem jak ci się coś zachce to zrozumiesz
Tetra20.06.2019, 20:15
Jakoś ludzkość nie wyginęła od braku przewijaków haha
Aa20.06.2019, 19:17
Do GG
A dlaczego by nie mogły być darmowe?w czym widzisz problem??W każdej galerii w pokoju matki i dziecka są darmowe i nikt z tego halo takiego nie robi jak ty!To standard.Inną kwestią jest zaś to że pewnie co niektórzy robiliby u nas sobie zapasy do domu.
Babcia klozetowa20.06.2019, 19:14
Wstyd dla włodarzy! No ale jak w tym mieście nie ma władzy jak przeciesz Grześ zajęty zatrudnianiem znajomych, Joanna mszczeniem się na cały świat? Jedynie Wojtaszek coś robi co widać
Sabina20.06.2019, 17:55
Przewijaka już nie ma w toalecie dla niepełnosprawnych, w ogóle go nigdzie nie ma... Co jest przegięciem bo na samym początku był a potem znikł..
Gg20.06.2019, 16:26
Chodziłam z dwójka dzieci do parku i nigdy nie był mi potrzebny przewijak. Rusz głowa kobieto i uruchom wyobraźnie. Może jeszcze przewijak z darmowa oliwka i chusteczkami a może od razu z obsługa, żebyś już kompletnie ńic nie musiała robic. Bądź kreatywna bo sobie za chwile z życiem nie poradzisz.
Toalety toalety.20.06.2019, 15:54
JEDYNA toaleta w mieście, i tu już WSTYD panie burmistrzu. Jeszcze chwila i w miejscu publicznym zrobia płatne ubikacje.. niestety wszędzie widzą tylko biznes.
Dlaczego w galerii toaleta jak płatna? Dla mnie to już szczyt chamstwa.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl