21.06.2019, 11:03 | czytano: 2544

Pienińskie Boże Ciało (zdjęcia)

zdj. pieniny24
SZCZAWNICA. W czwartek po uroczystej mszy świętej rozpoczęły się uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Bożego Ciała, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez kościół katolicki.
W trakcie tych uroczystej procesji wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Uroczystość Bożego Ciała ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej.
W tym roku trasa procesji wyznaczona została z kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Wojciecha, przez Park Dolny, kaplicę w Parku, z powrotem do kościoła. Jak co roku w procesji uczestniczyły setki wiernych, zarówno mieszkańców Szczawnicy, jak i turystów. Byli przedstawiciele Akcji Katolickiej, Związku Podhalan, Wspólnoty Leśno-Gruntowej, flisacy, siostry zakonne, dzieci pierwszokomunijne, niedawno bierzmowana młodzież. Dziewczynki w strojach góralskich sypały płatki kwiatów, natomiast chłopcy poprzedzali procesje dzwoniąc dzwonkami.

JD
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wieloletnia turystka w Szczawnicy21.06.2019, 23:19
Święto świętem, ale od godzin porannych dodatkową oprawą tego dnia w centrum miasta i na promenadzie czy musiały być nie opróżnione pełne kosze śmieci walających się również poza koszami ,a dodatkowo śmieci przybywało w ciągu dnia? Przyjechało sporo turystów i chyba nie najlepsza to była wizytówka uzdrowiska świadcząca o gospodarzu miasta. To nie odosobniony przypadek w czasie jakichkolwiek świąt ,to w Szczawnicy norma,a tak naprawdę wstyd Panie Burmistrzu. A nie można by tak wzorem cywilizowanych miast w godzinach porannych wysłać dyżurną ekipę do usunięcia śmieci ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl