27.06.2019, 16:15 | czytano: 2748

Kultura na Bani 2019. Wśród wykonawców - Big Cyc i Tulia

Wakacje 2019 w Białce Tatrzańskiej po raz kolejny upłyną pod znakiem najlepszych imprez spod znaku Kultura na Bani! W tym roku już po raz dziewiąty teren przy Hotelu i Termie Bania zamieni się w scenę goszczącą najlepsze zespoły polskiej sceny muzycznej, grupy folkowe i coverowe, a także lokalne młode zespoły. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Kultury na Bani jest bezpłatny.
- Kultura na Bani w ciągu poprzednich ośmiu edycji wypracowała sobie renomę festiwalu, w którym po prostu trzeba uczestniczyć. Organizacja tak dużej ilości wydarzeń  kulturalnych i koncertów jest na pewno wyzwaniem, ale dzięki temu możemy zaoferować  gościom kompleksu Bania, a także turystom spędzającym wakacje w Białce Tatrzańskiej,  czy też na całym Podhalu, tak potężną dawkę rozrywki - mówi Tomasz Rzadkosz, koordynator Kultury na Bani.   
Harmonogram imprez Kultury na Bani jest imponujący, każdy znajdzie coś dla siebie, niemal każdego dnia wakacji. Na Scenie Kultury na Bani wystąpią takie gwiazdy jak zespół Big Cyc (29.06.2019 r.), promujący tegoroczną trasą 30-lecie swojej działalności oraz zespół Tulia (10.08.2019 r.), który obecnie zajmuje czołowe miejsce na polskiej folkowej  scenie muzycznej, ale przy okazji odnosi niemałe sukcesy.

We wtorki na stoku Bania będziemy czekać na miłośników dobrego filmu w ramach cyklu Kino Letnie na Stoku (Seanse w każdy wtorek wakacji, 21:00). Środy to dni z Biesiadą Góralską w Restauracji Góralskiej przy wtórze kapeli góralskiej i gawęd harnasia Jędrka (Biesiady w każdą środę wakacji, 19:00). Tegoroczna nowość to Czwartki Unplugged, czyli spotkania z muzyką spod znaku jazz/blues/ethno/pop w nieoczywistych, akustycznych aranżacjach (każdy czwartek wakacji, 20:00).

W piątki Kultura na Bani już po raz kolejny przeniesie nas w czasie za sprawą koncertów zespołów coverowych. W trakcie tegorocznych wakacji usłyszycie m.in. przeboje Elvisa  Presleya, Beatlesów, Bryana Adamsa, grupy ABBA, Tiny Turner, Queen i AC/DC. Zwieńczeniem tego projektu będzie spektakularny występ jednego z najlepszych  europejskich zespołów coverujących Pink Floyd. W dniu 23.08. br. świętowanie 40-lecia wydania albumu “The Wall”! (każdy piątek wakacji, 20:00).

Scena Kultury na Bani w soboty będzie rozbrzmiewać dźwiękami najlepszej muzyki już od godziny 18:30, dzięki koncertom młodych zespołów z Podhala. O 20:00 co sobotę czeka Was muzyczne wydarzenie tygodnia, czyli koncerty folkowe takich wykonawców jak Gooral, Future Folk, Redlin, Balkan Scream, Krzikopa, Folk Power i Ciupaga. W każdą niedzielę o 17:00 koncerty familijne zagrają Beti & Bobass, a na specjalnym  koncercie w dniu 21 lipca wystąpi współczesna gwiazda muzyki skierowanej do młodszej widowni - hitowy boysband 4Dreamers.

Nie można zapominać także o imprezach towarzyszących Kultury na Bani – festiwalu  muzyczno-biegowym Hunt Run (4-7 lipca), pikniku biegowym Goniacka (12-13 lipca) i Sport & Fun Festival (27-28 lipca). Zachęcamy także do udziału   w najważniejszym na Podhalu święcie muzyki i tradycji góralskich – Festynie  Białczańskim (3-4 sierpnia) z konkursami na Cepra, Ceperkę i Harnasia Roku oraz koncertami m.in. Grubson i Perfect.

Organizatorzy: Hotel Bania Thermal & Ski oraz Terma Bania
Współfinansujący: Gmina Bukowina Tatrzańska 
Sponsorzy: Kotelnica Białczańska, Tatry Super Ski, RhSport, SportowyButik.pl, Sport Town,  Pepsi, Never Ever, Janas, Robert Marcisz Warzywa i Owoce. 
Wśród patronów medialnych: Podhale24.pl i Malopolskaonline.pl,

Szczegółowy plan koncertowego lata można znaleźć na www.kulturanabani.pl

mat. prasowy, opr.s/
komentarze
kiepskie życie30.06.2019, 06:56
Mój komentarz został zatrzymany, więc - bez komentarza!
nara28.06.2019, 20:44
Je... wielkiego cyca...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl