15.07.2019, 12:40 | czytano: 6244

Prezes aeroklubu dziękuje za pomoc przy pikniku lotniczym i przeprasza za F-16

Fot. Materiały prasowe
- W imieniu organizatorów XI edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, partnerom strategicznym i partnerom medialnym, a także wszystkim instytucjom i służbom, które wsparły przygotowanie i zabezpieczenie Pikniku - napisał w podsumowaniu imprezy Paweł Kos, prezes Aeroklubu Nowy Targ.
Wśród podziękowań i podsumowań imprezy znalazły się też słowa o F-16. Przelot samolotu wojskowego nad Nowym Targiem był ogromną atrakcją imprezy i sprawił, że Nowotarski Piknik Lotniczy był jedną z najciekawszych tegorocznych wydarzeń na Podhalu. Pojawiły się jednak słowa krytyki w związku z hukiem, jaki towarzyszył przelotom. Do tych głosów odniósł się Paweł Kos. - Na koniec pragnę skierować słowa przeprosin do wszystkich tych, którym przebieg imprezy w jakikolwiek sposób zakłócił należyty spokój. Z całego serca proszę o wyrozumiałość, wszak to tylko dwa dni w roku, gdy nad Nowym Targiem pojawiają się maszyny z całego świata, w tym najgłośniejszy, ale zarazem wzbudzający prawdziwe emocje, samolot bojowy F-16 „Jastrząb” z polską szachownicą na skrzydle. Jestem przekonany, że okazja podziwiania jego możliwości - po raz pierwszy w historii - właśnie nad Nowym Targiem, w towarzystwie tak wielu uśmiechów i zachwytów publiczności, chociaż w części zrekompensuje Państwa dyskomfort - podkreślił.
A oto podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku lotniczego. Podziękowania za patronat medialny otrzymało również Podhale24.pl za rzetelną relację z imprezy. Na naszym portalu relacjonowaliśmy piknik i najważniejsze atrakcje m.in. przeloty F-16.

W imieniu organizatorów XI edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, partnerom strategicznym i partnerom medialnym, a także wszystkim instytucjom i służbom, które wsparły przygotowanie i zabezpieczenie Pikniku.

Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe naszej imprezy kieruję do Pana Grzegorza Watychy - Burmistrza Nowego Targu, Pana Krzysztofa Fabera – starosty nowotarskiego, dla firmy PKN Orlen - Sponsora Strategicznego, Panów Piotra Kuchty, Edwarda Kuchty i Andrzeja Kuchty – właścicieli firm Termy Bukowina oraz Autoremo - Partnera Strategicznego Pikniku, Pana Kazimierza Stolarczyka - właściciela firmy Podhalańskie Centrum Dystrybucji Salami - głównego sponsora imprezy. Serdeczne podziękowania kieruję także do firm i instytucji: Grupa Żywiec, Gemini Holdings, Gemini Park, Czysta Polska, Poland National Team, Totalizator Sportowy, Gaspol, Allmedica, Biela Market, Lewiatan, Euromar Sp. z o.o., Metalic Sp. J. Janowiak, Nowa Targowica Sp. z o.o., KotelnicaBiałczańska, Kegel Błażusiak, Fryda, a także Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu.

Dziękuję serdecznie nowotarskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowańca oraz Szaflar, a także służbie medycznej z Emergency24.pl za wsparcie i profesjonalne zabezpieczenie w czasie trwania Pikniku. Bez Was ta impreza po prostu nie mogłaby się odbyć.

Pragnę z całego serca podziękować wszystkim pilotom, którzy przylecieli do Nowego Targu. W ich gronie znaleźli się piloci: Dominik ‘ZIPPITY’ Duda – F16 Tiger Demo Team, Przemysław Bielawski/Sebastian Kuc – Mi 24, Konrad Zastawny/Michał Puchalski – Mi 24, StanislavCejka, Jan Tvrdik, Jan Rudzinskyj, Miroslav Krejci z czeskiej grupy akrobacyjnej The Flying Bulls, Zoltan Veres – MX2, Peter Besenyei – CorvusRacer, Maciej Pospieszyński – Extra 330Antoni Nowak – PiperCub, Szymon Tomaszewski – PiperCub, Jacek Stachoń – Czajka, Marcin Kubrak – Yak 3M, Marek Forystek – BoingSterman, Józef Stachoń Tutoń – Sting, A11STW, Krzysztof Będkowski – PipistrelVirus, Jacek Pachytel – AN 2, Łukasz Czepiela - Edge 540 TK, Maria Muś – BO-105, Janusz Gąsienica - CH Kompress, Wojciech Gawroński – CH Kompress, Jerzy Kołodziej – Tulak, John Richards - Cmelak, Mikołaj Tołkacz – Falcon, Maciej Dominiak – BO-105, Krzysztof Łączkowski – Chipmunk.

To dzięki Waszym umiejętnościom prezentowanym w powietrzu nowotarska publiczność nie mogła oderwać wzroku od prezentowanych na niebie maszyn.

Dziękuję przedstawicielom Urzędu Lotnictwa Cywilnego, którzy nadzorowali naszą pracę w sposób niezwykle profesjonalny i wielokrotnie dawali dowody na to, że są z nami po to aby nas wesprzeć w bezpiecznym przeprowadzeniu pokazów lotniczych. Profesjonalnym, niezwykle ciekawym komentarzem do wszystkiego tego co działo się na nowotarskim niebie raczyli nas Witold Sokół oraz Jacek Stachoń, za co jestem im ogromnie wdzięczny.
Słowa podziękowania kieruję także do patronów medialnych, którzy rzetelnie relacjonowali wydarzenia z nowotarskiego lotniska. Są to między innymi: Radio Eska, Tygodnik Podhalański oraz portal 24tp.pl, Nowotarska Telewizja Kablowa oraz portal nowytarg24.tv, podhaleregion.pl, goral.info.pl, podhale24.pl, Przegląd Lotniczy, dlapilota.pl, sky-watcher.pl, flyingtv.pl oraz samoloty. Dziękuję za obecność: TVN, Telewizji Polskiej oraz Radio Kraków.

Słowa podziękowania należą się wspaniałej publiczności, która przybyła na lotnisko z całej Polski oraz z zagranicy. To właśnie dla Państwa zorganizowaliśmy ten Piknik i głęboko wierzę, że spełniliśmy wszelkie oczekiwania. Szczególne podziękowania należą się tym członkom Aeroklubu Nowy Targ oraz wolontariuszom, których ciężka, wielomiesięczna praca zaowocowała naszym wyjątkowym, nowotarskim świętem lotniczym. Dziękuję wszystkim tym którzy włożyli olbrzymi wysiłek w realizację XI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego.

Szanowni Państwo, na koniec pragnę skierować słowa przeprosin do wszystkich tych, którym przebieg imprezy w jakikolwiek sposób zakłócił należyty spokój. Z całego serca proszę o wyrozumiałość, wszak to tylko dwa dni w roku, gdy nad Nowym Targiem pojawiają się maszyny z całego świata, w tym najgłośniejszy, ale zarazem wzbudzający prawdziwe emocje, samolot bojowy F-16 „Jastrząb” z polską szachownicą na skrzydle. Jestem przekonany, że okazja podziwiania jego możliwości - po raz pierwszy w historii - właśnie nad Nowym Targiem, w towarzystwie tak wielu uśmiechów i zachwytów publiczności, chociaż w części zrekompensuje Państwa dyskomfort. Pragnę w tym miejscu przytoczyć relację lokalnych mediów: „Ci, którzy pozostali w domach, wyczekiwali zjawiskowej maszyny na swoich balkonach i w oknach. Poruszenie pokazem – podobnie, jak dwoma przelotami w piątek i sobotę – objęło wszystkich, bez wyjątku. Kierowcy zatrzymywali samochody, ludzie wychodzili ze sklepów i budynków, rodzice ochraniali uszy swoich dzieci, psy ujadały i chowały się z przerażenia hukiem myśliwca. Wiele osób płakało ze wzruszenia – szczególnie, że majestatyczny lot dedykowany był wszystkim żołnierzom poległym na polu walki. Wobec potęgi F16, z całą pewnością nikt nie pozostał obojętny.”

Zorganizowany przez nas Piknik Lotniczy miał na celu zapewnić Państwu wiele atrakcji, ale przede wszystkim miał służyć jeszcze lepszej popularyzacji lotnictwa sportowego i wojskowego, a także miasta Nowy Targ jako ważnego punktu na światowej mapie lotniczej. Myślę, że z pełną odpowiedzialnością mogę pokusić się o stwierdzenie, że Nowotarski Piknik Lotniczy ma już charakter imprezy międzynarodowej i można go określać mianem prawdziwego AirShow.

Z lotniczym pozdrowieniem
Prezes Aeroklubu Nowy Targ
Paweł Kos

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Jolka19.07.2019, 12:01
Jak co roku prezes sobie sam pisze i odpowiada :) mnie ten piknik ani grzeje ani ziębi. Bedzie to będzie, jak go nie będzie to nie będę płakała. Ajer szoł - hłe hłe
Oblatana Nowotarżanka19.07.2019, 11:25
W imieniu przeciwników huku jaki powodował F-16 przeprosiny przyjmuję i przyznaję rację że Piknik Lotniczy jest dużym wydarzeniem na skalę międzynarodową i gratuluję organizacji imprezy .Huk maszyny jakoś wytrzymaliśmy i damy radę za rok:)Wszystkim malkontentom życzę wyrozumiałości a organizatorom dalszych ciekawych Pikników Lotniczych.
Z pozdrowieniami dla Wszystkich!!!Przerażona ale i wyrozumiała właścicielka czworonoga.
Śka tuba18.07.2019, 14:04
Pan prezes napisał list do mieszkańców? Jak Ridzyk. A może napisała mu Pani Joanna? Straszne chwalipięty sterują naszym miastem. Jak od czasu do czasu obejrzę wiadomości Pana prezesa to jestem w niedowierzaniu w jakim wspaniałym mieście żyję. Nawet smog zanika na horyzoncie. Szkoda, że tylko na ekranie.
Batki18.07.2019, 00:34
Zaorać to lotnisko, same z nim problemy. Zbudować tam lodowisko.
zzz17.07.2019, 19:59
Organizacja takiego pikniku to strzał w 10-tkę! Jedyna tak liczna i atrakcujna impreza w Nowym Targu. Brawa i podziękowania dla organizatorów.
Co do sytuacji którą opisuje Mariusz, odszkodowania za grunty i sytuacje formalno-prawne już dawno powinny być załatwione. Ludzie mają grunty płacą podatki a nie mogą z nich w pełni korzystać.
Pijak17.07.2019, 18:53
To kiedy był jakiś tam pik- nik ? Nic nie wiem czemu nie było rozklejonych afiszy po mieście co to jest to fe 16 ? osobiście znam nawet fe 50 więcej obrzydliwości i innego paskudztwa
Dejw16.07.2019, 14:42
Taka maszyna jak F-16 musi robić hałas. To nie awionetka. Wszystko wszystkim przeszkadza - wypad na odludzie. Ćwiczenia wojskowe - źle bo latają po nocach. Może będziecie im kiedyś dziękować za te nocne ćwiczenia. Mnie się podobało. Za rok proszę zamówić dwie sztuki :)
Artur16.07.2019, 11:33
Oglądając F-16 człowiek się cieszył, że mamy takie maszyny.
Dziunek16.07.2019, 10:41
Te parę minut przelotu F-16 nie powinno być problemem nawet dla niezainteresowanych pokazami. Dziwi mnie, że ktoś jest przeciwko tej imprezie z powodu hałasu, bo w Nowym Targu mieszkańcom, radnym czy urzędnikom temat szkodliwości hałasu i jego redukcji wydaje się być zupełnie obcy, a jeśli nie jest obcy, to zajmują się nim tak jak smogiem, czyli wcale. Przecież to co się dzieje to jawne łamanie prawa i znowu nikt nic z tym nie robi - ryk zmodyfikowanych wydechów motocykli i samochodów grubo powyżej dopuszczalnych norm, trąbienie (w terenie zabudowanym zakazane), weekendowo-nocne wyścigi w centrum z piskiem i paleniem gum, coraz większy ruch kołowy, rozwrzeszczane pijaczki wracające nocami znad Dunajca - ta codzienność nie przeszkadza, ale przelot F-16 trwający parę minut to tragedia! Kto zrozumie Nowotarżan?
Pio16.07.2019, 09:45
Nie dość że w tej zapomnianej i niestety zacofanej jeszcze mieścinie zrobi ktoś coś wyjątkowego, nowoczesnego! to znajdą się ,,rozumy" którym wszystko, wszędzie i zawsze przeszkadza.
Manfred16.07.2019, 09:16
Ale za co tu przepraszać? Z raptem 18 minut z czego dosłownie cztery razy przeleciał nisko? Jak dla mnie powinien jeszcze niżej latać a komu nie pasuje to stopery w uszy albo zduć się okowitą
Dzięki za F1615.07.2019, 21:08
Mam nadzieję że za rok przylecą 2 takie F16 na raz. Było by pieknie. Akrobacji niby nie robi ale wrażenie i tak największe
Szarak15.07.2019, 18:01
@marta
Trzeba było być to byś wiedziała a nie dorabiała swoje teorie do sprawy o której nic nie wiesz. Ale ci wytłumaczę, pod koniec występu był przelot honorowy który był dedykowany "Wszystkim żołnierzom sił zbrojnych i ich rodzinom oraz naszym sojusznikom, przede wszystkim pragniemy uczcić pamięć wszystkich żołnierzy którzy na służbie zapłacili najwyższą cenę" takie słowa padły od prowadzącego z ziemi pokaz F-16
Wojtek15.07.2019, 17:50
Panie Prezesie,nie potrzebnie przepraszał Pan niektórych zgorzkniałych nowotarżan,którym prawie zawsze wszystko się nie podoba. Dziękuję za to wspaniałe widowisko,a zwłaszcza za F 16.
karol15.07.2019, 17:01
łubu dubu, łubu dubu... komuno wroc
marta15.07.2019, 17:00
a za jakich poległych żołnierzy był ten przelot F16? Jacy żółnierze polegli przy ich użyciu? prosze nie naciagać idei i nie wsadzać wszytskiego do jedengo worka. Zaraz powie Pan ze za powstańców Warszawskich
turysta15.07.2019, 15:54
Natalia ty chyba nie Byłaś nigdy w Bieszczadach tam też latają samoloty i ludzie mieszkają nie tylko lasy
mn15.07.2019, 15:19
do Mariusz:
Wyprowadź się!!!
+++15.07.2019, 15:16
do Mariusz odszkodowania???? ale za co??? chłopie ogarnij się.....:(((
Maciej15.07.2019, 15:02
Mariusz-nie pasuje to kup se trumne i się połóż i czekaj,czekaj ,czekaj jak Ci zagrają
tyr15.07.2019, 14:30
Mariusz zawsze można się z NT wyprowadzić nikt Cie tam na siłę nie trzyma, może gdzieś na alskę albo inną dzicz gdzie będziesz samiuteńki sam tam nikt Ci nie będzie przeszkadzał w Twym ciężkim życiu... tyle że tam już nie bedzie za co brać odszkodowań :(
Natalia15.07.2019, 14:10
Panie Mariuszu, polecam wyprowadzić się w Bieszczady, gdzie cywilizacja i tłok ludzki Panu nie będą przeszkadzała w spokojnym życiu. Miasto Nowy Targ to nie tylko Pan i Pana zachcianki. Mieszkają tutaj również inni ludzie, którzy z przyjemnością oglądali to wspaniałe widowisko. Jeżeli nie jest Pan w stanie przeżyć 2 dni po 8 min lodu samolotu F 16 to współczuję Panu życia w ciągłym stresie jaki zapewne Pan wiecznie odczuwa.
Ps Ciężko latać F-16 w domu, także Pana komentarz jest niestety bardzo głupi.
Baca15.07.2019, 13:45
Do Mariusz TY zacofany czlowieku kazde duze mista maja lotniska i nic ludzio nie przeszkadzala aty schowaj sie do mysiej dziury jak ci przeszkadza ....
haha15.07.2019, 13:40
do Mariusz
chyba widział Pan gdzie kupuje mieszkanie jak domniemam. zawsze można sprzedać i kupić dom w lesie :)
proszę trochę spuścić ciśnienia bo zaszkodzi :)
strachu15.07.2019, 13:40
F16 zaburzył spokój ??!! komu ??!! bez jaj !!! to była najlepsza atrakcja w Nowym Targu odkąd tu mieszkam a mieszkam już ponad 40 lat ! O tym że to mogło komuś przeszkadzać to chyba był fake news bo aż nie wierze że ktoś był taki p.......y że mu to mogło zaburzyć ....hahaha
Kasia15.07.2019, 13:38
nie ma za co przepraszać, zawsze znajdą się niezadowoleni, ale na szczęście jest to garstka ludzi. Te tysiące osób, które się świetnie bawiło, dziękują za taką możliwość :)
Rychu15.07.2019, 13:35
Panie prezesie! Na wstępie gratuluję zorganizowania naprawdę udanej imprezy! Jak sam Pan podkreślił, wydarzenie to trwa dwa dni (choć po prawdzie 3 uwzgłedniając treningi i zloty uczestników) i te kilka godzin huku nie stanowi problemu dla normalnych ludzi. Wszechobecny strach przed mediami i opinią publiczną w tym przypadku jest nieuzasadniony, ponieważ zdecydowana większość mieszkańców i odwiedzających piknik uważa to za wydarzenie ciekawe i urozmaicające jałowe życie rozrywkowe w stolicy Podhala. Sam osobiście w rozmowie nie spotkałem nikogo, kto przez odgłos silnika F16 chciałby zakończenia tej corocznej imprezy. A głosami wiecznych maruderów proszę się zwyczajnie nie przejmować. Sam również mam kilka propozycji co do ewentualnych przyszłych gości następnych pikników. Samoloty należące do Polskich Sił Powieteznych jak C-130 Hercules, CASA czy M28 Bryza - wszystkie wylądują na trawiastym lotnisku i mogłyby stanowić ciekawą atrakcje do ogłądnięcia(nawet wejścia do środka maszyny) dla odwiedzających, gdy nad ich głowami odbywałyby się pokazy zespołów akrobacyjnych. Do tego policyjny Black Hawk czy inne wojskowe śmigłowce inne niż Mi-24. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń logistycznych i przede wszystkim budżetowych ale choć jedna czy dwie z wymienionych opcji mogłyby się udać.
Na zakończenie jeszcze raz gratuluję i życze kolejnych sukcesów.
fan politycznej propagandy15.07.2019, 13:32
mimo że nie widziałem F-16 bo byłem na wakacjach, jestem pod wrażeniem Pikniku Lotniczego!
Szacunek za organizację!
Każdego lata tylko czekam na to, aż pojawią się helikoptery, aż będą jakieś ćwiczenia i znowu coś się będzie na naszym lotnisku działo!
Lubię ten huk, ten dźwięk helikopterów!
Anita15.07.2019, 13:28
@Mariusz, stuknij się w dekiel.
jo15.07.2019, 13:22
ten f16 to spoko tylko brakło informacji ogólno dostępnej zwłaszcza dla starszych ludzi bez dostepu do internetu że o tej i tej godzinie będzie przelot i bedzie głośno . Zwierzęta też trochę się stresowały .
Riki15.07.2019, 13:11
Przelot F16 to było coś niesamowitego cała rodzina siedzieliśmy na balkonie i nie mogliśmy się doczekać pokazu. Mam nadzieje ze w przyszłym roku zobaczymy go jeszcze raz !!!!!
A co do głosów krytyki: przyleciał jest źle nie przyleciałby było by jeszcze gorzej. Typowa mentalność Polaków :-(
Zbigniew Sięka15.07.2019, 13:03
Szanowny Panie Prezesie!
Od wielu już lat nie zabieram głosu na tym forum z przyczyn dla mnie zasadniczych. Postanowiłem jednak złamać moje zasady, ponieważ chcę wyrazić moje szczególne uznanie dla Pana, dla Instytucji którą Pan reprezentuje i dla dziesiątków jeśli nie setek osób zaangażowanych w organizację tej imprezy. To była fantastyczna impreza. I niech się nie zżymają ci którym spokój zaburzył F-16. Możliwość zobaczenia takiej maszyny na nowotarskim niebie powinna im wynagrodzić wszelkie niedogodności. Prosimy o jeszcze i o więcej Panie Prezesie.
Osobne słowa uznania dla Pana Burmistrza za stwierdzenie, że jesteśmy na najładniejszym lotnisku w Polsce. Szczera prawda.
Zbigniew Sięka
Mariusz15.07.2019, 12:46
Proszę sobie własne marzenia i hobby realizować we własnym domu i nad własnym mieszkaniem, a nie wlazic na czyjeś podwórko. Piknik ten to jeden spęd ludzi. Totalna dzicz. Jak nie wojskowe ćwiczenia to Pana piknik. Proszę się określic czy powstanie strefa przylotniskowa. Dajcie ludziom odszkodowania i możliwość wyboru. Przeprosin nie przyjmuję.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl