20.07.2019, 18:08 | czytano: 2745

"Góry-morze, morze-góry" - wystawa w MGS w Zakopanem

Fot. Piotr Korczak
ZAKOPANE. W Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy „Góry – Morze, Morze – Góry”. Jest to druga edycja projektu, po poprzednim, kobiecym spojrzeniu, tym razem w zestawia twórczość artystów-mężczyzn ze środowiska trójmiejskiego i zakopiańskiego.
Góry reprezentują: Jerzy Jędrysiak, Stanisław Kośmiński, Marcin Rząsa, Bogusław Tober. Artyści z nad morza to Mariusz Burdek, Sławomir Lipnicki, Tomasz Skórka, Dariusz Syrkowski i Marek Targoński.
Zawarta w tytule wystawy filozoficzna zbieżność przeciwieństw jest świadomą próbą artystycznego przedstawienia równoczesności przeciwnych zdarzeń, postaw i tendencji estetycznych. „Morze i góry” – dwa bieguny, dwa synonimy skrajności pojęć, dwa odrębne środowiska artystyczne, dwie odrębne linie zamykające lub otwierające horyzonty. Dychotomia, która w wymiarze estetycznym nie ogranicza, a inspiruje i rozwija.

Pomysłodawczynią projektu jest Lidia Rosińska-Podleśny.

- To już druga edycja mojego autorskiego projektu Góry-Morze-Morze-Góry. Kryterium doboru stanowi jedynie wartość artystyczna, która nie jest zdeterminowana płcią, ani obowiązującymi trendami. Mam nadzieję, że tytułowa „wspólnota przeciwieństw” stanie się dzięki tej prezentacji niezwykle cenną i inspirującą wspólnotą wrażliwości - mówi Rosińska-Podleśny.

Wystawę można oglądać do 25 sierpnia.

pk/zdj. PiotrKorczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl