23.07.2019, 17:16 | czytano: 3413

Akcja krwiodawstwa w nowotarskiej komendzie. Wśród krwiodawców komendant

Fot. KPP Nowy Targ
Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyła się akcja honorowej zbiórki krwi. Akcja zorganizowana została wspólnie z IPA Region Nowy Targ, przy pomocy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Oddział Terenowy w Nowym Targu.
W tym roku, w związku z obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej akcja odbyła się pod hasłem: „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Przykład "szedł z góry", bowiem krew oddał także szef nowotarskich policjantów mł.insp. Grzegorz Wyskiel.
Policjanci i pracownicy cywilni chętnie oddawali ten cenny dar. Do akcji włączyło się kilku strażaków i dwie osoby spoza jednostki. Zebrano około 11 litrów tego życiodajnego płynu, który trafi do najbardziej potrzebujących. Wśród dawców były osoby, które systematycznie oddają krew, policjanci działający w klubie HDK Kropla przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA Region Nowy Targ, organizujący również spotkania z młodzieżą w celu podniesienie poziomu wiedzy z zakresu szeroko pojętej pomocy potrzebującym, a także uzmysłowieniu młodzieży znaczenia krwi, jako czynnika ratującego życie. Także funkcjonariusze odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz za krzewienie idei czerwonokrzyskiej.

Dla osób oddających krew były przygotowane paczki z sokami i słodyczami oraz kubki oraz smycze związane z jubileuszem 100 rocznicy powołania Policji Państwowej.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ja24.07.2019, 06:36
Szkoda że pan Minister Kazał likwidować punkty krwiodastwa i ten w niedługim czasie zostanie prawdopodobnie zlikwidowany Oszczędności są ważniejsze niz to czy ludzie będą mieli krew do operacji
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl