07.08.2019, 09:59 | czytano: 1183

Najdłuższy komiks w historii Zakopanego – Kulturalny Plac Niepodległości

UM Zakopane
ZAKOPANE. W ciągu najbliższych dwóch dni, Kulturalny Plac Niepodległości odwiedzi wyjątkowy artysta. Krakowski znawca popkultury i performer sztuk wizualnych, Artur Wabik spędzi tam dwa dni, koncentrując się na wspólnym tworzeniu najdłuższego komiksu w historii Zakopanego. Każdy będzie mógł dołożyć swój kadr do tej miejskiej epopei!
W środę i czwartek (7-8 sierpnia), w godzinach 12:00 - 18:00, wspólnie z artystą komiksowym, Arturem Wabikiem, stworzony zostanie najdłuższy komiks w historii Zakopanego. Uczestnicy zabawy będą widzieć tylko poprzedni kadr, więc nie wiadomo dokąd zaprowadzi ich ta improwizowana fabuła. Wspólnymi siłami narysują historię mierząca nawet sto metrów długości.
Kulturalny Plac Niepodległości już od początku wakacji zaprasza zarówno mieszkańców, jak i turystów, do skorzystania z tej przestrzeni nieskończonej kreacji artystycznej. Poza warsztatami, animacjami i innymi wydarzeniami, przestrzeń Placu stanowi świetne miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich. Miasto Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury i Fundacja Otwarta zapraszają w każdy dzień tygodnia.

Artur Wabik – artysta sztuk wizualnych, kurator, publicysta, badacz popkultury. W latach 2003–2012 wydawca komiksu i literatury fantastycznej. Członek Zarządu Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego, w ramach którego od 2011 r. organizuje Krakowski Festiwal Komiksu, zaś od 2015 r. Salon Komiksu, towarzyszący Targom Książki w Krakowie. W latach 2013–2016 recenzent komiksowy Instytutu Książki w Krakowie. W latach 2016–2017 przewodniczący jury międzynarodowego konkursu na krótką formę komiksową przy Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. W 2018 r. kurator wystawy „Teraz Komiks!” w Muzeum Narodowym w Krakowie. Od 2016 r. działa na rzecz utworzenia Muzeum Komiksu w Krakowie.

mat. prasowy, opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl