07.08.2019, 16:54 | czytano: 2358

Stowarzyszenie Wolnościowe Podhale pomogło w zakupie oczyszczaczy powietrza dla przedszkola

Wolnościowe Podhale złożyło projekt do 5 edycji programu Fundacji Tesco Decydujesz Pomagamy. Projekt nosił nazwę „Ochrońmy nasze dzieci przed smogiem” i miał na celu zakup oczyszczaczy powietrza do przedszkola nr 2 w Nowym Targu.
- W głosowaniu zajęliśmy jednak drugie miejsce i dostaliśmy na ten cel 3000 zł, dzięki którym zakupiliśmy dwa oczyszczacze i dwa filtry - mówi inicjator akcji Mariusz Wcisło.
- Chciałbym podkreślić bardzo dobrą współpracę na linii Wolnościowe Podhale - przedszkole. Liczymy, że będzie możliwość w przyszłości zrobić jeszcze razem coś dobrego dla dzieciaków - dodaje przedstawiciel stowarzyszenia.

Przypomnijmy - do piątej edycji programu Tesco i Fundacji Tesco "Decydujesz, pomagamy" zgłoszone zostały dwa projekty z Nowego Targu. Jeden dotyczył młodych sportowców drugi - ochrony powietrza w Mieście. MMKS zdobył 1 000 zł, a Wolnościowe Podhale - 3 000 zł.


W poprzednich edycjach programu - Mariusz Wcisło, który jest członkiem zarządu MMKS Podhale Nowy Targ - również z powodzeniem wystarał się o środki finansowe dla młodych hokeistów.
s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Lucek08.08.2019, 17:21
wylęgarnia alergików się szykuje
avivat08.08.2019, 11:47
Niestety, ale na temat oczyszczaczy powietrza zwłaszcza w żłobkach i przedszkolach, zdania są podzielone co do celowości ich zastosowania.
trzymam kciuki08.08.2019, 11:45
Super. Jeszcze podpowiem, że można się starać na różne inicjatywy o środki z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Małopolskiego w ramach tzw. "Małych Grantów". Maksymalna kwota jednego grantu to 10 tys. zł.
maverick08.08.2019, 11:40
Super sprawa i fajnie że przedszkola mają oczyszczacze powietrza. A teraz potrzebna nam jest akcja "Chrońmy naszą młodzież przed zbyt wysokim stężeniem dwutlenku węgla", ponieważ po zdublowaniu naboru do klas pierwszych szkół średnich niektóre szkoły zmuszone były zaadaptować pomieszczenia gospodarcze i magazyny w piwnicach na sale lekcyjne. Dwutlenek węgla to gaz półtora raza cięższy od powietrza i dlatego bardzo trudno się go pozbyć z pomieszczeń poniżej powierzchni gruntu. Powoduje ospałość i obniża sprawność intelektualną.
Ela07.08.2019, 17:26
Brawo chłopaki super i dziękujemy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl