09.08.2019, 14:08 | czytano: 1561

Informacja sms-em o stanie jakości powietrza w Mieście

NOWY TARG. Urząd Miasta poinformował, iż burmistrz wprowadził system sms-owego informowania mieszkańców miasta Nowy Targ o złej jakości powietrza.
Procedura będzie uruchamiana w przypadku niebezpiecznych przekroczeń godzinowych poziomów stężenia pyłów zawieszonych w powietrzu na terenie miasta. "Jest to kolejne ponadprogramowe, innowacyjne i zarazem bardzo ważne działanie w zakresie uświadamiania lokalnej społeczności o zagrożeniu smogowym i jego skutkach" - czytamy w informacji magistratu.
Zanieczyszczenia pyłowe (PM10) oraz dwutlenku siarki (SO2) w powietrzu, mierzone są automatycznie w godzinowym odstępie czasu przez Państwową Stację Monitoringu Powietrza administrowaną przez Wojewódzką Inspekcję Ochrony Środowiska w Krakowie. Stacja ta zainstalowana została w marcu 2016 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 przy Placu Słowackiego 14 w Nowym Targu na prośbę Władz Miasta.

System informowania daje możliwość dobrowolnego zapisania się do alertów SMS, które wysyłane będą w przypadku stwierdzonych przekroczeń norm jakości powietrza.

Analizując występujące przekroczenia norm jakości powietrza na terenie miasta Nowy Targ informowanie będzie się odbywać w terminie od 15 września do 15 maja, tj. w czasie kiedy znacznie wzrasta zanieczyszczenie powietrza, ze względu na trwający wtedy w naszym rejonie (krótszy bądź dłuższy) sezon grzewczy.

Subskrypcja dla osób zainteresowanych otrzymywaniem informacji w ramach systemu SMS jest uruchamiana na stronie: https://eurzad.nowytarg.pl/#/subscription. Link aktywacyjny subskrypcji zostaje wysłany na podany w subskrypcji adres e-mail. Po kliknięciu na link uruchamia się strona internetowa gdzie należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu, na który będą wysyłane informacje o złej jakości powietrza. W celu wypisania się z subskrypcji należy wysłać e-mail do Administratora systemu na adres: informatyk@um.nowytarg.pl. Administratorem systemu jest Urząd Miasta Nowy Targ.
Urząd Miasta zachęca do "zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w zakresie postępowania w przypadku przekroczeń norm jakości powietrza, które znajdują się na: www.nowytarg.pl/dane.php?cid=2291.
eurzad.nowytarg.pl"

opr.s/
komentarze
mieszkaniec osiedla11.08.2019, 19:40
Walka ze smogiem w wykonaniu Burmistrza Nowego Targu:
rozbudowa sieci ciepłowniczej i udostępnienie ciepłej wody przez cały rok dla wybranych / kilkadziesiąt domów w okolicy UM, bloki komercyjne na polanie Szaflarskiej.
Woda ogrzewana jest w kotłowni opalanej miałem węglowym niskiej jakości dymiąc dymem o zapachu topionego asfalu24 godz. na dobę przez wszystkie miesiące lata.
Komin kryje dymem całą południową część gdzie zlokalizowanych jest
pięć osiedli , trzy szkoły,pięć przedszkoli, dwa place zabaw dla dzieci i domy prywatne.
Dymiący komin o okresie zimowym to normalne ogrzewać trzeba tylko
pytam się dlaczego w sytuacji gdy gaz jest w mieście palić piecami opalonymi miałem węglowym .
Modernizację sieci ciepłowniczej należy zacząć o wymiany pieców na gazowe, obiecywanie geotermii która może będzie dopiero dla naszych wnuków a w tedy wodę i tak będzie podgrzewać.
Sytuacja na dziś jest taka że żadna mama dziecku wieczorem pokoju przed spaniem nie może przewietrzyć.
Prawdopodobnie pracownicy kotłowni instruowani przez kierownictwo czekają na wieczór godz. 21-22 komin dymi na całego czarnym dymem wmieście
Walka z wiatrakami11.08.2019, 13:09
Kolejne działania pozorowane. Kiedy miasto wzorem Krakowa ustali swoje zasady ogrzewania budynków. Dlaczego nie da się zacząć już dziś od zakazania palenia w piecach w okresie letnim - 30 st na zewnątrz, a wielu z nas nie może okna otworzyć bo wciąż są tacy którzy dzień w dzień będą smrodzić żeby wodę na kąpiel nagrzać, jakby nie było innych sposobów. Jak już muszą tak oszczędzać, to beczkę na czarno pomalować, na słońce wystawić i po południu będzie gorąca woda za darmo. Coraz trudniej żyć w tak kiepsko zarządzanym mieście bezprawia.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl