11.08.2019, 15:37 | czytano: 2166

Koncert zespołu Tulia w cyklu Kultura na Bani 2019 (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
BIAŁKA TATRZAŃSKA. Tworzące obecnie zespół - Tulia Biczak, Dominika Siepka i Patrycja Nowicka stosują technikę wokalną zwaną "białym głosem". Ten specyficzny rodzaj śpiewu, zwany także śpiewokrzykiem przyniósł grupie Tulia spory sukces.
Pochodzące ze Szczecina wokalistki zostały laureatkami konkursu „Premier” w trakcie ubiegłorocznego, 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wręczono im w sumie trzy statuetki: nagrodę jurorów i publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAiKS. Zdobyły nagrodę Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za fonograficzny debiut roku (2019) i reprezentowały nasz kraj w tym roku na 64. Konkursie Piosenki Eurowizji.
W październiku 2017 Tulia nagrała i opublikowała swoją wersję przeboju Depeche Mode „Enjoy the Silence”. Kilka miesięcy później wokalistki wydały oficjalny teledysk do piosenki, który uzyskał ponad 3,5 mln wyświetleń w serwisie YouTube. W tym samym miesiącu zaprezentowały teledysk do coveru piosenki Dawida Podsiadło „Nieznajomy”, który osiągnął wynik ponad 10 mln wyświetleń.

Wydany w maju 2018 r. debiutancki album studyjny zadebiutował na 7. miejscu listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i uzyskał status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 30 tys. egzemplarzy.

Niedawno zespół opuściła Joanna Sinkiewicz, tłumacząc swoją decyzję sprawami zdrowotnymi. Teraz Tulia to trio.

W ramach cyklu Kultura na Bani, dziś po południu na scenie wystąpią Beti & Bobass ze swoim interaktywnym programem.

s/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Biołcon11.08.2019, 16:31
Ładne stroje ale wyją strasznie
Zobacz pełną wersję podhale24.pl