27.08.2019, 08:40 | czytano: 5758

Dożynki w Trybszu (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Na boisku sportowym w Trybszu zebrali się mieszkańcy gminy Łapsze Niżne, by wspólnie, podczas plenerowej mszy świętej podziękować za tegoroczne plony.
Po uroczystej mszy, starosta Marek Pawlica i starościna dożynek Renata Turkot przywitali tradycyjnie gospodarza gminy Łapsze Niżne wójta Jakuba Jamroza chlebem i solą.
9 sołectw zaprezentowało przepiękne i różnorodne wieńce dożynkowe, które zostały nagrodzone specjalnymi bonami.
Podczas dożynek zaprezentowały się orkiestry dęte z: Łapsz Wyżnych, Frydmana, Kacwina i Łapsz Niżnych oraz zespoły regionalne: Frankovcian z Frankowej oraz Hajduki z Łapsz Wyżnych. Jednym z punktów programu był jubileusz 15 –lecia zespołu „Trybskie Dzieci”, które otrzymały podziękowania i gratulacje od przybyłych gości.

Jak co roku nie zabrakło „zupy radnego” oraz przysmaków przygotowanych przez gospodynie z Trybsza. Ogromnym wsparciem i pomocą byli wszyscy mieszkańcy sołectwa Trybsz, którzy chętnie zaangażowali się w organizację dożynek. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę przy muzyce zespołu WARASY i do zobaczenia za rok w Łapszach Wyżnych.

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych, r/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Miłek28.08.2019, 08:07
Potwierdzam, super imprezka. Organizacyjnie wszystko super, dzieciaki miały radochę, a i my, dorośli też się ubawiliśmy. Najważniejsze, że pogoda się udała. Było gites!! Brawo GOK i Trybszanie!!!
sami swoi27.08.2019, 17:18
Super impreza, gratulacje dla Mietka konferansjera. Widzę na zdjęciu, że Łapszanka w stroju spiskim, nareszcie. Bo przecież wy spiszacy jesteście, a nie górale. Pozdrawiam i do zobaczenia w Lapszach Wyznych.
znajomy27.08.2019, 12:07
Gratulacje Piotrek. Mega wysiłku włożyliście z Trybską OSP w organizację Dożynek. A i Bozia obdarzyła Trybszan piękną pogodą. Widać dobrzy ludzie tam mieszkają.
swok27.08.2019, 10:26
ciekawe gdzie w Łapszach Wyżnych zrobią te dożynki skoro nie ma tam nawet boiska sportowego. Chyba że na tym parkingu pod kościołem który już istnieje, ale Gmina chce go 'budować' (nie wiem czy od nowa czy jak) w ramach projektu "Zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie gminy Łapsze Niżne poprzez urządzenie miejsc spotkań i rekreacji dla mieszkańców i turystów"
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl