01.09.2019, 10:29 | czytano: 1692

Barokowy wrzesień w Szczawnicy

zdj. K. Kordas
Niebawem, ponownie gościć będzie w Szczawnicy Peter Kooij, holenderski śpiewak znany na całym świecie ze znakomitych interpretacji dzieł barokowych mistrzów, a w szczególności J. S. Bacha. Kooij reprezentuje najlepsze europejskie tradycje wykonawcze muzyki dawnej. Regularnie i od wielu lat współpracuje z Phillippe Herreweghe oraz Masaaki Suzuki - światową czołówką dyrygentów, interpretatorów muzyki dawnej.
Artysta przyjedzie do Szczawnicy, aby poprowadzić Barokowe Wokalne Kursy Mistrzowskie dla polskich śpiewaków, którzy chcą udoskonalać swój warsztat wokalny pod okiem wybitnego autorytetu i będą pracować nad wybranymi ariami z Kantat J.S.Bacha oraz muzyką wokalną wczesnobarokowego kompozytora Heinricha Schutza.

5 września o godz. 19.00 , na zakończenie Kursów, odbędzie się w Dworku Gościnnym koncert, na który wejściówki można odebrać w butiku I love Szczawnica na Placu Dietla lub zarezerwować pod tel.: 519 067

Ponadto 8 września w niedzielę, w Kościele św. Wojciecha w Szczawnicy na finał Barokowych Eksploracji, Peter Kooij wraz z chórem i orkiestrą Baroque Collegium 1685, zaprezentuje obszerne fragmenty Oratorium „Saul” G.F.Haendla, wykonując rolę tytułową. Koncert rozpocznie się o 20. 15. Całość poprowadzi Agnieszka Żarska. Wstęp na koncert jest wolny, lecz mile widziane datki na rzecz działalności statutowej organizatora wydarzeń.


Organizatorem Barokowych Eksploracji oraz Barokowych Kursów Mistrzowskich jest stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, współorganizatorami: Musica Florea Praha, Grupa Uzdrowisko & Thermaleo oraz Fundacja Andrzeja Mańkowskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego; współfinansowany przez Miasto i Gminę Szczawnica, organizowany we współpracy z Parafią p.w. św. Wojciecha w Szczawnicy Tegoroczna edycja została odznaczona certyfikatem jakości przyznawanym przez międzynarodowe grono ekspertów i organizatorów Festiwali : EFFE LABEL.

Dyrektorem artystycznym i organizacyjnym Barokowych Eksploracji jest Agnieszka Żarska.

mat. rasowy, opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl