02.09.2019, 07:21 | czytano: 3047

Trzecie Święto Pstrąga w Tylmanowej (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska
Tylmanowskie „Święto Pstrąga” organizowane przez stowarzyszenie Przyjaciele Doliny Dunajca to święto miłośników Dunajca i wędkarstwa – tych starszych jak i tych młodszych.
Imprezę rozpoczęto od zarybienia Dunajca pstrągami potokowymi, które w imieniu Okręgu PZW Nowy Sącz przekazał prezes Roman Cyfra. Pstrągi w świetnej kondycji trafiły do wody za pośrednictwem dziewczyn ze szkółki - Ani i Zuzi. Dalej zabawa trwała już w najlepsze. Młodzi ludzie prowadzili warsztaty w wiązaniu sztucznych much i każdy mógł spróbować swoich sił przy imadle. Najmłodsi uczestnicy święta, w trakcie niezliczonych konkursów uczyli się jakie ryby żyją w Dunajcu i jak je rozpoznawać. Zdobyte w konkursach nagrody powodowały uśmiechy na twarzach zwycięzców i pisk radości.
W trakcie festynu rozegrano konkurs na najłowniejszą i najpiękniejszą sztuczną muchę oraz konkurs rzutowy który objawił nowe nieznane talenty. Serwowane wyśmienicie przyrządzone pstrągi tęczowe, które cieszyły się wielkim powodzeniem, zostały przekazane przez PZW Nowy Sącz.
Całą zabawę spinała profesjonalna obsługa prowadzącego - niezastąpionego Michała Buska oraz muzyczno - akustyczna oprawa ze strony DJ-a Kendziora i jego pomocnika.

Przyjaciele Doliny Dunajca / JD
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
brawo02.09.2019, 11:50
Widać, że dzieciaki miały wiele frajdy. Super
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl