17.09.2019, 14:36 | czytano: 2943

Szlak wokół Tatr z certyfikatem

Szlak wokół Tatr znalazł się wśród 11 laureatów, wybranych spośród 117 zgłoszeń, pretendujących do prestiżowego wyróżnienia w branży turystycznej. Szlak rowerowy, który przebiega przez Podhale, otrzymał certyfikat "Polska Marka Turystyczna - kandydat".
Polska Marka Turystyczna to projekt realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną.
Wczoraj w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie certyfikatów. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki, Anna Krupka, Sekretarz Stanu w MSiT oraz Robert Andrzejczyk, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Tytuł „Polska Marka Turystyczna – kandydat” oprócz Szlaku wokół Tatr przyznany został Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Mazurom Zachodnim, Puszczy Białowieskiej, miastu Zamość i Ziemi Świętego Krzyża.

Tytuł otrzymany przez Szlak wokół Tatr to - jak podkreślają przedstawiciele Euroregionu Tatry - przede wszystkim wyróżnienie dla wszystkich polskich i słowackich partnerów projektu, których intensywne prace, zaangażowanie i zrealizowane inwestycje przyciągają od kilku lat tysiące rowerowych turystów.

Wszyscy zakwalifikowani, w szczególności kandydaci do tytułu „Polska Marka Turystyczna”, otrzymają dostęp do zapewnionego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wsparcia w postaci udziału w szkoleniach, doradztwa eksperckiego, organizacji audytów, wizyt studyjnych czy uczestnictwa w badaniach wizerunku danych destynacji turystycznych.

Źródło: Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
cyklista19.09.2019, 12:53
Brawo PIS!
LJ19.09.2019, 12:51
Brawo
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl