23.09.2019, 14:22 | czytano: 2428

Patrol Tatry w FOKUS TV

12 października o godz. 21.00 rozpocznie się emisja premierowego odcinka serialu dokumentalnego Patrol Tatry, który powstał we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Kolejne można będzie oglądać co tydzień w soboty o godz. 21:00 w telewizji FOKUS TV.
Serial opowiada o codziennej służbie strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Bohaterami są ludzie o niezwykłej sile charakteru, którzy jak nikt inny poznali tajemnice gór i Parku. Oprócz pracowników TPN w serialu pojawią się również ratownicy TOPR-u, właściciele schronisk górskich, taternicy, przyrodnicy. Ludzie, którzy codziennie stawiają czoła najtrudniejszym wyzwaniom, ryzykując życiem i zdrowiem. Każdy odcinek to pełna emocji walka z czasem, z nieokiełznanym żywiołem, a także z własnymi ograniczeniami i strachem.
Jest to produkcja oryginalna, autorski format powstały od podstaw w FOKUS TV. Serial nie ma precedensu w historii polskiego dokumentu dzięki osobistemu zaangażowaniu się w produkcję dyrekcji i pracowników TPN. Producentem wykonawczym jest firma ZPR Media.

- Uwierzyliśmy w ten serial z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, Tatry to góry niezwykłe i mimo że pozornie znane, to codziennie nas zaskakują. A po drugie, uznaliśmy, że warto pokazać naszą pracę, bo choć często niewidoczna dla turystów, to jest ogromnie odpowiedzialna, ważna dla tego miejsca i przede wszystkim wykonywana z pasją – zaznaczył Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Byw23.09.2019, 18:55
Będzie Wlazło?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl