25.09.2019, 17:45 | czytano: 5409

Kulinarne potyczki w Szaflarach (zdjęcia)

Na Błoniach Szaflarzańskich odbyły się I Kulinarne Potyczki Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu nowotarskiego.
W tegorocznym konkursie głównym składnikiem potraw był ziemniak. Były moskole, gofry, chleby, ciastka, placki, kluski, pączki i wiele wiele innych wyśmienitych potraw przygotowanych przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich.
W zmaganiach udział wzięło 17 kół z Czerwiennego, Dębna Podhalańskiego, Harklowej, Ludźmierza, Łapszanki, Maniów, Morawczyny, Obidowej, Ochotnicy Górnej, Ostrowska, Podsarnia, Ponic, Rokicin Podhalańskich, Skawy, Szlembarku, Zaskala i Zubrzycy Górnej.

W skład komisji oceniającej przygotowane potrawy weszli: Rafał Szkaradziński Wójt Gminy Szaflary, Józef Michalik pełnomocnik ds. Kół Gospodyń Wiejskich w ARiMR, Sławomir Furca Zastępca Wójta, Iwona Gal Dyrektor GCKPiT w Szaflarach, Jadwiga Stanek Prezes Oddziału Związku Podhalan w Szaflarach, Władysław Migiel Sołtys Wsi Szaflary, Danuta Rol i Janina Ciszek przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Szaflarach, Wojciech Mucha wiceprezes OSP Szaflary, Jacek Wątorek Radny Gminy Szaflary. Oceniano smak potrawy, wrażenia wizualne i pomysłowość wykonania.

Wobec wyrównanego bardzo wysokiego poziomu wszystkich Kół komisja postanowiła przyznać:

I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł Kołu Gospodyń Wiejskich Szlembark,
II miejsce i nagrodę w wysokości 750 zł ex aequo Kołu Gospodyń Wiejskich w Podsarniu oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Skawie
III miejsce i nagrodę w wysokości 500 zł ex aequo Kołu Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Zaskalu.

Dodatkowo Komisja wyróżniła każde Koło za jedno danie, obdarowując ich nagrodą rzeczową w postaci kociołka elektrycznego do podgrzewania zup i sosów.
Oprócz degustacji w programie znalazła się także część artystyczna. Na scenie zaprezentował się zespół romski Terne Ćhawe oraz zespół romski Roma z Czarnej Góry. Po występach był czas na wspólne posiady z muzyką przy ognisku oraz zabawa z DJ'em. Dla dzieci przygotowano darmowe atrakcje jak dmuchaniec oraz trampoliny.

Organizatorem I Kulinarnych Potyczek Kół Gospodyń Wiejskich było Gminnego Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Szaflarach, Koło Gospodyń Wiejskich w Szaflarach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Szaflarach.

Opr.: Natalia Romasz, fot.: Natalia Staszel
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wiesniak27.09.2019, 09:07
franek ))))))))))))))))))))))))) prowde godos ??????????????
Franek26.09.2019, 22:30
Cała rodzinka p.Szkaradzinskiego !!! Wokół życzliwi ludzie ,kariera Panie Szkaradzinski ....ale cieszcie się ,bo wszystko kiedyś się kończy .Szaflary to nie tylko zwolennicy tych rządów .Pozyjemy zobaczymy
rentgen*26.09.2019, 08:26
~ do Uznański

Nie widzisz że p Szkaradziński to następca p. Siarki??
Same górnolotne hasła: geotermia, kolej,gaz, obaj siebie warci, kolesiostwo
Uznański25.09.2019, 22:36
Co ten Siark a tam robi ? Ma czas i chęci wszędzie być ?
Szkaradziński ma z nim dobrze bo Mu załatwia kasę >
Ewka25.09.2019, 21:45
super. Pięknie, smacznie i kolorowo. Tak powinno być w Nowym Targu na Rynku zamiast tych idiotycznych food truck-ów
wiesniak25.09.2019, 19:54
a saflary ka sa nic niewygrali )))))))))))))))))))))))) kawe dobra sprzedawali
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl