30.09.2019, 12:25 | czytano: 4801

Góralska królowa z USA ma 21 lat i jest aktywną studentką

Fot. Wojciech Dorula
Pochodząca z gminy Szaflary Kamila Wilczek, nowa Królowa Związku Podhalan Ameryki Północnej, opowiedziała nam o tym, czym na co dzień zajmuje się w Stanach Zjednoczonych.
- Mam 21 lat, pochodzę z Szaflar i z Bańskiej Niżnej - mówi Kamila w rozmowie z Podhale24.pl. - Aktualnie studiuję pedagogikę i język hiszpański na Uniwersytecie Loyola w Chicago i również pracuje jako asystentka finansów dla firmy „Feldco.” Dzięki wytrwałości w nauce i wzorowym ocenom, znajduję się w grupie piętnastu procent najlepszych studentów na całym uniwersytecie i jestem członkiem organizacji naukowych takich jak „Golden Apple Scholars,” „Golden Key International Honour Society” i „National Society of Collegiate Scholars.”
Przez ostatnie cztery lata na uniwersytecie udzielała się w „Polish Student Alliance”, czyli „Związku Polskich Studentów,” a przez ostatnie dwa lata była również członkiem zarządu. Należy do dwóch zespołów góralskich, Juhasi przy parafii Św. Franciszka Borgi i Ślebodni w USA przy kole nr 37 ZPPA Groń-Leśnica.

W 2018 roku, startowałam na wyborach „Królowej Parady 3 Maja”, gdzie zdobyła tytuł „Miss Publiczności” i miała zaszczyt reprezentować Związek Klubów Polskich przez ten rok. - Na początku obecnego roku, brałam udział jako debiutantka na 80-tym Balu Amarantowym organizowanym przez Legion Młodych Polek. W zeszłym roku startowałam na wyborach „Królowej Związku Podhalan w Północnej Ameryce” i zdobyłam tytuł „Królowej Publiczności ZPPA.” A w tym roku, udało mi się zdobyć zaszczytny tytuł „Królowej ZPPA.” Ciesze się bardzo ze będę przez ten rok reprezentowała społeczeństwo góralskie - dodaje.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kamila Wilczek03.10.2019, 00:26
Witam wszystkich czytelników!

Aby wyjaśnić, pisze że ja pochodzę z Szaflar i z Bańskiej Niżnej ponieważ mój tata pochodzi z Szaflar, a moja mama z Bańskiej. Nie urodziłem się w Polsce, tylko w Stanach Zjednoczonych. :)

Pozdrawiam <3
Rafał (S1000RR)01.10.2019, 10:51
A moja siostra ma 23 lata i była w stanach 3 razy na zwiedziła wzdłóż wszesz i w poprzek i studjuje w warszawie na agh cos jeszcze?
Iza01.10.2019, 04:07
Ludzie, skąd w Was tyle złośliwości?
Młoda, sympatyczna, inteligentna, zdolna i ładna dziewczyna została wybrana na Królową Związku Podhalan Północnej Ameryki.
Ma w sobie tyle radości i serdeczności że potrafi nimi obdzielić wszystkich dookoła.
Nikomu niczego nie zazdrości, a jeżeli chce coś osiągnąć, to konsekwentnie dąży do celu.
Studiuje (nie zaocznie, a stacjonarnie), pracuje i ma też czas i energię na regularne uczestniczenie w zajęciach dwóch zespołów regionalnych działających w Chicago oraz reprezentuje je na konkursach i festiwalach.

do ???????
Jest aktywną studentką ? ponieważ nie tylko uczestniczy w zajęciach, ale też udziela się w organizacjach studenckich.

do ?jaga2?
Bez obaw, nie zapomni. To bardzo rozsądna młoda dziewczyna. A tytuły zdobyła ciężką pracą. Gdyby siedziała w domu pewnie z nudów pisałaby zgryźliwe komentarze...

do ?LudzikUSA?
Gwarantuję, że Kamilka zna bardzo dobrze swoje pochodzenie. Regularnie bywa na Podhalu. Pielęgnuje tradycje podhalańskie i mogę zapewnić, że zna je lepiej niż niejeden młody człowiek wychowujący się i mieszkający stale na Podhalu.

Miłego dnia wszystkim życzę :)
jaga230.09.2019, 17:40
Wnet zapomni jak się nazywa od nadmiaru tytułów
LudzikUSA30.09.2019, 16:13
w cale sie nie dZiwie ta dziewczyna nie zna swojego pochodzenia tak jak moja wnuczka jest Polka z Nowego Taqrgu /tam sie urodzila/ ale wcale Polski nie zna wyjechala majac zaledwie 13 miesiecy dzisiaj ma 22 lata i jak do tej pory nigdy nie byla w Polsce i co Ona moze powiedziec o Polsce Pdhalu i Nowym Targu NIC poprostu NIC
normal30.09.2019, 15:05
Tyle studiuje a nie potrafi określić czy jest z Szaflar czy z Bańskiej - no chyba że się urodziła w drodze w samochodzie :)
?????30.09.2019, 13:15
Co to znaczy "aktywna studentka"?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl