11.10.2019, 10:44 | czytano: 1725

Bukowina Tatrzańska i Szaflary wyróżnione w konkursie Tour de Pologne

Fot. Materiały prasowe
Kopalnia Soli „Wieliczka”, Siemianowice Śląskie oraz BUKOVINA Resort zwyciężyły w konkursie Najpiękniejsze Miasto 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Hotelu InterContinental Warszawa.
- Tour de Pologne co roku przejeżdża przez około czterystu miejscowości. Za każdym razem spotykamy się z wielkim entuzjazmem kibiców i zaangażowaniem miast i partnerów. Ten konkurs i nagrody są dowodem wdzięczności i uznania. Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy możliwość współpracy z tak wspaniałymi partnerami – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.
W tym roku w kategorii Miastu Startu zwyciężyła Kopalnia Soli „Wieliczka”. W kategorii Miasto Lotnej Premii LOTTO zwycięzcą zostały Siemianowice Śląskie. W kategorii Miasto Premii nominowane były Szaflary. Do tej gminy 76. Tour de Pologne UCI World Tour zawitał dwukrotnie – podczas szóstego i siódmego etapu. - Klasyczna górska trasa przebiegała w przepięknej scenerii polskich Tatr. Kibice i tym razem nie zawiedli i gorąco dopingowali zawodników. Strefa kibica, do której zapraszaliśmy mieszkańców, zgromadziła rzesze miłośników dwóch kółek – powiedział Rafał Szkaradziński, wójt gminy Szaflary.

W kategorii Miasto Mety zwyciężyła BUKOVINA Resort, a więc miejsce, w którym rozstrzygają się losy Tour de Pologne. Nie inaczej było w tym roku, kiedy to królewski etap w wielkim stylu wygrał Matej Mohoric, a ze zwycięstwa w klasyfikacji generalnej cieszył się Paweł Siwakow. – Resort BUKOVINA od lat współorganizuje nie tylko Tour de Pologne UCI World Tour, ale także Tour de Pologne Amatorów. Z dużą satysfakcją przyjęliśmy informację o nominacji dla BUKOVINA Resort jako Najpiękniejszego Miasta Tour de Pologne w kategorii Miasto Mety, a z jeszcze większą radością przyjęliśmy wiadomość o zwycięstwie. Dziękujemy kibicom i mieszkańcom, którzy tworzą wspaniałą atmosferę kolarskiego święta. Ta nagroda to wielki zaszczyt i kolejna okazja do promocji regionu, tradycji i kultury Podhala oraz aktywnego i zdrowego stylu życia - podkreśla Edward Kuchta, prezes Fundacji BUKOVINA.

Nagrodzeni w głównych kategoriach otrzymali wyjątkowe multimedialne puchary, a także żółte koszulki zwycięzcy klasyfikacji generalnej CARREFOUR 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Triumfator w kategorii Miasto Mety otrzymał także dodatkowy prezent w postaci kampanii wizerunkowej od Cityboard Media. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Hotelu InterContinental Warszawa, Partnera Tour de Pologne.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
jo12.10.2019, 21:29
Doi wos jak fce ten Lang. Postwocie mu drugi pomnik to wom do Nobla.
jo12.10.2019, 20:40
a gdzie bialy dunajec
kolo12.10.2019, 09:15
Brawo dla miasta Bucovina.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl