13.10.2019, 10:16 | czytano: 1860

Piłkarski turniej o puchar prezesa TBS

zdj. organizatora
Przez dwa w Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej zawładnęli młodzi piłkarze i piłkarki. Kto wie, może wśród tych dzielnych sportowców był przyszły reprezentant Polski?
Był to turniej o puchar prezesa Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego, i była to jego już 27 edycja. Jest to jedna z najdłużej rozgrywanych imprez sportowych w naszym regionie. Tegoroczne zmagania wspomogła Gmina Bukowina Tatrzańska oraz Gminne Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej.
W środę rywalizowały klasy 1-3. Cel turnieju dla najmniejszych uczestników był jeden: wyłonić drużynę, która podczas sportowej, piłkarskiej rywalizacji będzie przestrzegała reguł i zasad – słowem pokaże sportową postawę „fair play”. I na to miano najbardziej „fair” grającej drużyny zasłużyły… wszystkie szkoły! Czyli SP Białka Tatrzańska, SP Bukowina Tatrzańska ( te szkoły miały dwie drużyny jako przedstawicieli), SP Leśnica, SP Brzegi, SP Czarna Góra 1 oraz SP Czarna Góra 2. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, nagrody rzeczowe oraz coś pożywnego do jedzenia celem uzupełnienia utraconej energii na sportowe zmagania . Oprócz tego taki turniej na pewno będzie zapamiętany na długo jako wielkie przeżycie sportowe.

W sumie w turnieju wzięło udział blisko setka chłopców i dziewcząt z całej Gminy Bukowina Tatrzańska.

Dzień później rywalizowali chłopcy i dziewczęta w dwóch osobnych turniejach. Tu boje toczyły się na hali (dziewczyny) oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią (chłopcy), które też wchodzi w skład kompleksu Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu.

Turnieje były bardzo wyrównane. W kategorii dziewcząt zwyciężyła SP Leśnica przed SP Rzepiskami i SP Białka Tatrzańska. Pozostałe miejsca zajęły ex aequo SP Brzegi, SP Jurgów i SP Bukowina Tatrzańska. Nadmienić trzeba, że szkoła z Rzepisk jest jedną z najmniejszych szkół w regionie więc ich drugie miejsce jest dla nich wyjątkowym wyczynem. Gratulujemy!
W turnieju chłopców bezkonkurencyjna okazała się drużyna SP Bukowina Tatrzańska. Miejsce drugie to szkoła z Brzegów, na najniższym miejscu podium uplasowali się zawodnicy z Leśnicy. Miejsca kolejne to SP Białka Tatrzańska, SP Jurgów, SP Czarna Góra i SP Rzepiska.

Drużyny w obu turniejach otrzymały okazałe puchary, nagrody rzeczowe oraz coś do zjedzenia po trudach turnieju.
Jak dzieje się od blisko 30 lat - nagrody dla uczestników ufundował Prezes Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego a wsparła turniej od strony organizacyjnej Gmina Bukowina Tatrzańska.

Artur Kasperek
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl