25.10.2019, 11:40 | czytano: 2380

15-lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szczawnicy (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska
Warsztaty Terapii Zajęciowej „Perła” działający przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy świętował jubileusz 15-lecia powstania.
Uroczystość, na którą zaproszono podopiecznych, opiekunów, przyjaciół i sponsorów odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury. Przybyłych do kinoteatru gości powitały: przewodnicząca zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Janina Zachwieja oraz kierownik Warsztatów Wiesława Sajdak-Tokarczyk.
Podczas spotkania odbył się Przegląd Ludowej Twórczości Artystycznej podczas którego wychowankowie WTZ oraz zaprzyjaźnionych organizacji w strojach regionalnych przedstawili swoje programi artystyczne.
Zaproszeni gości mieli możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej specjalnie na tę okoliczność, która przypomniała wspólnie spędzone 15 lat.

W uroczystościach wzięli udział również dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych miasta oraz przedstawiciele firm i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
W podziękowaniu za okazaną życzliwość, wsparcie i wieloletnią współpracę z Warsztatem Terapii Zajęciowej, Kierownik WTZ uhonorowała osoby oraz instytucje współpracujące i zaprzyjaźnione z placówką wręczając im statuetki, przypominające wymarzony, nowy budynek, który aktualnie jest w trakcie budowy.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście udali się do budynku „Perła” gdzie przygotowany został jubileuszowy tort oraz poczęstunek. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica.

JD, zdj. Joanna Dziubińska
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl