26.10.2019, 22:17 | czytano: 2731

Polki Folki 9

8 listopada w Nosalowym Dworze w Zakopanem odbędzie się największy pokaz mody folk w Polsce, czyli Polki Folki, dziewiąta edycja imprezy organizowanej przez nowotarską projektantkę Anetę Larysę Knap.
Główną tematyką przewodnią będzie góralska Watra, czyli ognisko. - Płomienie, żar, iskry tlące się w sercach, folkowe inspiracje polskich twórców, projektantów i artystów. Ten ogień nie zgaśnie, będziemy wzniecać gorące płomienie.
Ogień w kulturze od zawsze jest niezbędny do życia. Podobnie jak ekologia dziś tak niezbędna stawia przed światem wyzwania współczesnych potrzeb, a przed modą stawia misję - podkreślają organizatorzy. - Polki Folki połączą te dwa żywioły w kreatywnych inspiracjach folkowej mody, designu, biżuterii oraz edukacyjnych warsztatach z udziałem Ekspertów i przedstawicieli polskich marek. Finalnie na wybiegu zagości ekologia, która w modzie ma ogromne znaczenie. W sposób aktywny i wyznaczający trendy zwrócimy uwagę na elementy otaczającej nas pięknej przyrody, o które należy dbać a one same zostaną wplecione w unikatowe kreacje utalentowanych twórców. W tym roku zamiast gorącej czerwieni czerwonych korali na dekoltach modelek pojawią się złote ogniste kule w postaci polskiego diamentu, czyli bursztyny a na sylwetkach modelek ubrania reprezentujące inspiracje z polskiego morza. Zatem fanów folkloru, morza jak i polskich gór czy na plaży czy na góralskich pastwiskach.
W programie m.in. pokazy kolekcji: MIAO LONG HORN duetu Dominika i Wiktoria Pitala, Haft Hashion, Michał Starost, Anna Maria Zygmunt, salon One Love Atelier Brindal, Aneta Larysa Knap z najnowszą kolekcją inspirowaną "Paleniakami".

Wystąpią: RoxDance Crew, dzieci z Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem, Mikołaj Macioszczyk, Katarzyna Malenda, Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku.

Szczegóły - niebawem.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl