30.10.2019, 19:27 | czytano: 2505

Pierwszy przegląd kół gospodyń wiejskich w gminie Poronin (zdjęcia)

W remizie OSP w Murzasichlu odbył się I Przegląd „ Mistrzynie kuchni, czyli smak Kołem się toczy”. W wydarzeniu kulinarnym wzięły udział panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Poronin. Zaprezentowały przygotowane przez siebie dania w pięciu kategoriach.
Obok tradycyjnych potraw podhalańskich, na stołach wystawienniczych można było znaleźć propozycje posiłków wegetariańskich oraz dla osób preferujących kuchnię fit. Gospodynie przygotowały także posiłki dla dzieci.Spore uznanie, zwłaszcza wśród męskiej części publiczności, zdobyła oferta dań dla głodnego męża, czyli kategoria „Chłopu na pocieszenie”.
Zmaganiom kulinarnym przyglądali się licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście, których serdecznie powitali Anita Żegleń, wójt gminy Poronin oraz Adam Pawlikowski, sołtys Murzasichla. Ksiądz Marek Stachura, proboszcz Parafii Murzasichle, poświęcił pokarmy.

Komisja oceniająca w składzie: Maria Budz – sekretarz Urzędu Gminy Poronin, Adam Pawlikowski – przewodniczący Rady Gminy Poronin, sołtys Murzasichla, Agata Janczura – przedstawiciel firmy PRYMAT, Klaudia Białoń – Podhalańska Królowa Misia, Miodu i Bartników, Anna Skupień – członek Komisji Kultury, Sportu i Promocji Gminy Poronin, wobec bardzo wysokiego i wyrównanego poziomu, postanowiła przyznać wyróżnienia dla wszystkich Kół biorących udział w Przeglądzie. Każde Koło otrzymało nagrody w postaci: kociołków na zupę z funkcją podgrzewania, zestawu glinianych pojemników, przypraw firmy PRYMAT, zestawu miodów. Dodatkowo Panie reprezentujące dane koło, otrzymały indywidualne nagrody rzeczowe od sponsora - firmy Prymat.

Komisja wybrała także najlepsze ciastko, które będzie gadżetem promocyjnym gminy Poronin w 2020 roku. Konkurencję tę wygrało KGW  ze Stasikówki.

Oprócz degustacji, w programie znalazła się część artystyczna. Na scenie zaprezentował się zespół Zawrat z Bustryku.
Przegląd mistrzyń kuchni w gminie Poronin stał się doskonałą okazją nie tylko do wymiany doświadczeń kulinarnych między jego uczestniczkami, ale pozwolił także na wspólne spotkanie przy stole mieszkańców poszczególnych miejscowości.
Organizatorem I Przeglądu „ Mistrzynie kuchni, czyli smak Kołem się toczy” był Urząd Gminy Poronin, Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie, Sołectwo Murzasichle, OSP w Murzasichlu, Związek Podhalan Odział w Murzasichlu, Szkoła Podstawowa w Murzasichlu.

Materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
komentarze
kgw31.10.2019, 07:53
tego jeszcze nie było stroje Pan z KGW sa takie jak by wszystkie chciały się upodobnić gdzie indywidualny styl stroju dla każdej z nich GOK do poprawki cudaków proszę za kulisy , przegląd ma charakter konkursu idzie w nie wiadomym kierunku !!!!!!!!!!!!!!
:(30.10.2019, 20:19
To co koła gospodyń wyprawiają ze strojami i wymyślanymi potrawami nie ma nic wspólnego z tradycją, już w Szaflarach był pokaz tego dziwactwa.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl