08.11.2019, 11:01 | czytano: 4887

Dzień Seniora w Gminie Czorsztyn (zdjęcia)

zdj. Pieniński Dom Dziennego Pobytu w Kluszkowcach
W Kluszkowcach świętowali najstarsi mieszkańcy zarówno gminy Czorsztyn, jak i sąsiednich gmin.
Kierownictwo Pienińskich Domów Dziennego Pobytu zorganizowało dla seniorów z Gminy Czorsztyn, Gminy Łapsze Niżne oraz Szczawnicy uroczysty poczęstunek. Podczas spotkania nie zabrało występów artystycznych, wspólnego śpiewania oraz ciepłych życzeń.- Z całego serca życzymy wszystkim seniorom, by na co dzień spotykali się z życzliwością i wsparciem otoczenia, a także żyli pełnią życia, realizując swoje zainteresowania i pasje. To właśnie dzięki Wam, życie kolejnych pokoleń staje się łatwiejsze. Wasza mądrość życiowa i doświadczenie jest dla wielu z nas cennym drogowskazem. Pokazujecie, jak czerpać z życia radość i siłę - mówili podczas rozpoczęcia spotkania organizatorzy Dnia Seniora oraz opiekunowie placówek. Życzenia złożyli seniorom zarówno kierownik Projektu Krzysztof Początek, opiekun placówki Izabela Dragosz jak również Tadeusz Wach wójt Gminy Czorsztyn.
- Dziękujemy Wam drodzy seniorzy, za to że jesteście, za doświadczenie, które przekazujecie młodszym pokoleniom. Z serca kieruję do Was najserdeczniejsze życzenia, pogody ducha, uśmiechu na twarzach oraz dobrego zdrowia. Troska o seniorów to nasza wspólna sprawa. Osoby starsze to nasze najbliższe otoczenie, to nasi rodzice i dziadkowie. Dlatego patrząc na Państwa uśmiechnięte twarze tym bardziej cieszę się, że Pieniński Dom Dziennego Pobytu udało się uruchomić - podkreślał włodarz Gminy.

Po życzeniach przyszedł czas na pokazy artystyczne i zabawy, które wychowankowie poszczególnych kół przygotowali pod okiem swych opiekunów a także, a nawet przede wszystkim na wspólne rozmowy oraz integrację. Na twarzach seniorów malował się szczery uśmiech, nie brakowało wspólnych śpiewów a nawet tańców. Jak widać jesień życia również może być piękna i kolorowa, czego wszystkim seniorom naszej Gminy życzymy.

opr. Aneta Markus/ zdj. Pieniński Dom Dziennego Pobytu w Kluszkowcach
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl