11.11.2019, 17:20 | czytano: 2561

Fundacja im. A.Worwy zaprasza na jubileuszowe koncerty

18 listopada 2019 roku mija dokładnie 10 lat od podpisania aktu notarialnego powołującego do życia Fundację im. Adama Worwy. Z tej okazji 22 listopada br. o godz. 19.00 w Zakopanem w DWORCU - ul. Krupówki 12 i dzień później - 23 listopada o godz 19.00 w Nowym Targu, w Restauracji Ruczaj, ul. Ludźmierska 32 odbędą się koncerty jubileuszowe.
Gwiazdami będą: Trio Jazzowe w składzie - Tomasz Białowolski, Wojciech Szfugier i Piotr Skrzyński oraz wokaliści - Gabriela Kundziewicz, Dawid Gębala i Jakub Zuckerman – w programie muzyki autorskiej.
Wstęp na imprezy jest bezpłatny, a przeprowadzone w trakcie koncertu akcje charytatywne, m.in. licytacja, będą wsparciem leczenia i rehabilitacji pana Andrzeja Brandstattera. Od wielu lat pomaga on niepełnosprawnym młodym ludziom rozwijać ich talenty muzyczne, organizując wraz z żoną Małgorzatą - Wierchowe Spotkania. Sam też od wielu lat walczy z chorobą.

Wesprzeć wydarzenie można wpłacając na konto: 77 1240 5136 1111 0010 2991 8721, Fundacja im. Adama Worwy, ul. Królowej Jadwigi 48, z dopiskiem – „Jubileusz Fundacji”

Można również bezpośredni wesprzeć leczenie i rehabilitację pana Andrzeja Brandstattera wpłacając na konto: 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570, z dopiskiem: „Dla Andrzeja Brandstattera”

O artystach
Tomasz Białowolski

Pianista jazzowy, akompaniator i nauczyciel. Absolwent Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Ma na swoim koncie koncerty z polskimi legendami saksofonu – Januszem Muniakiem i Janem „Ptaszynem” Wróblewskim. Jako akompaniator współpracuje z wokalistami podczas corocznych Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz Zwierzynieckich Warsztatów Wokalnych. Pracuje na co dzień w Szkole Muzycznej II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie w roli nauczyciela, akompaniatora oraz kierownika sekcji jazzowej (2014-2018). Współpracuje z krakowskim teatrem muzycznym Variete jako akompaniator (Legalna Blondynka – 2015, Variete Film Show – 2016) oraz kierownik muzyczny farsy muzycznej autorstwa Johna Chapmana i Raya Cooneya pt. „Dziewczyna z Plakatu” w reżyserii Janusza Szydłowskiego (2016) – jest autorem kompozycji i aranżacji muzycznych. Uczestnik warsztatów jazzowych prowadzonych przez Barry Harrisa w Rzymie (wrzesień 2015, marzec 2016, marzec 2017) oraz w Bolonii (październik/listopad 2016, listopad 2017, listopad 2018).

Wojciech Szwugier

Kontrabasista i gitarzysta basowy pochodzący z Tomaszowa Lubelskiego. Absolwent Katedry Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie. Miał okazję występować m.in. z Edem Cherry, Januszem Muniakiem, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Tomaszem Grzegorskim, Marcinem Ślusarczykiem, Jazz Band Ball Orchestra, Big Bandem Akademii Muzycznej w Krakowie i Big Bandem Kalatówki. Od kilku lat jest członkiem zespołów krakowskiego pianisty, aranżera i kompozytora Wojciecha Groborza, w tym jego najnowszego projektu Orchestra Dedicated. Współtworzy wiele młodych formacji muzycznych, w tym m.in. trio Białowolski / Szwugier / Skrzyński, zespół wokalisty Przemka Kleczkowskiego, z którym nagrał płytę Time, jak również projekt Béa wokalistki Beaty Banasik z którą wydał studyjny album TyJaMy – czyli Fragmenty Listów Niewykorzystanych. Wraz z trio słowackiej pianistki Jany Bezek nagrał płytę Cracow oraz miał okazję występować na wielu znaczących festiwalach na Słowacji. Był również członkiem orkiestr na koncertach galowych w ramach najważniejszych festiwalów piosenki aktorskiej w Polsce. Współpracuje z krakowskimi teatrami Łaźnia Nowa i Variété. Jest także członkiem sekcji akompaniującej podczas odbywających się corocznie Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu oraz Zwierzynieckich Warsztatów Wokalnych. Obecnie pracuje jako nauczyciel gry na kontrabasie i gitarze basowej sekcji jazzowej Szkoły Muzycznej im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

Piotr Skrzyński

Perkusista, absolwent Katedry Jazzu i Muzyki Współczesnej Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie Łukasza Żyty i Wojciecha Fedkowicza. Czynnie uczestniczył w licznych projektach organizowanych przez uczelnię, do których można zaliczyć występy z Big Bandem Akademii Muzycznej w Krakowie prowadzonym przez wybitnego muzyka i pedagoga – Wojciecha Groborza. Z zespołem tym brał udział w koncercie w ramach prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego „Źródła i inspiracje” w Krakowie oraz wykonywał „Koncerty Sakralne” Duke’a Ellingtona na Festiwalu Nauki w Krakowie i Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Był członkiem trio słowackiej pianistki Jany Bezek z którą ma na swoim koncie nagranie płyty „Cracow” oraz występy na wielu znaczących festiwalach na Słowacji. Jest członkiem sekcji akompaniującej podczas odbywających się co roku Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Uczestniczył w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach w klasie Piotra Biskupskiego. Brał również udział w licznych workshopach prowadzonych przez światowej sławy muzyków, m.in.: Ernesto Simpsona, Billy Harta, Eda Schullera, Gerry Hemingwaya czy Dom Famularo. Jako perkusista odnajduje się w różnych stylistykach muzycznych, poza jazzem udziela się też w zespołach rockowych czy bluesowych.
Jakub Zuckerman

Jakub Zuckerman to niestroniący od gorzkiej ironii obserwator. Swoje spostrzeżenia zamknięte w piosenkowej formie serwuje publiczności raz ku zabawie, innym zaś razem zostawiając miejsce na chwilę zadumy. Kiedy nie pisze własnych piosenek sięga po dorobek autorów zagranicznych i przekłada na język polski. Takiego Nohavicę chociażby, ale nie tylko. Pieśni swoje wykonuje zazwyczaj na głos i gitarę, nie stroniąc jednak od dodatkowego akompaniamentu, chociażby pianina, przy którym zasiada Piotr Kiliański.

Gabriela Kundziewicz

Białostoczanka Gabriela Kundziewicz to weteranka przeglądów piosenki autorskiej i poetyckiej. Laureatka wielu nagród. Najważniejsze z nich to: Nagroda specjalna ZAiKS 40 za najlepsze wykonanie polskiej piosenki, III miejsce 53. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II miejsce 45 Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość 2018, I Nagroda Dziennikarzy i Nagroda Publiczności 22. Festiwalu "Pamietajmy o Osieckiej"

Dawid Gębala

Dawid Gębala tworzy własne kompozycje, jak świetnie przyjęte na Stachuriadzie „Czereśnie". Specjalizuje się on jednak w aranżacji utworów z tekstami Edwarda Stachury oraz Bolesława Leśmiana. Jego wyjątkowy głos i piękna interpretacja utworów sprawiają fanom muzyki z krainy łagodności wiele radości. Artysta planuje w najbliższym roku wydanie płyty.

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl