12.11.2019, 17:28 | czytano: 3010

1500 sztuk sadzonek dla Koła Pszczelarzy w Nowym Targu

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Targu
Starosta nowotarski Krzysztof Faber przekazał 1500 sztuk sadzonek lipy drobnolistnej pszczelarzom działającym w Kole Pszczelarzy w Nowym Targu.
Kto interesuje się sprawami ochrony środowiska naturalnego, z pewnością wie, że w ostatnich latach ubywa pszczół. Głównymi przyczynami są epidemie śmiertelnych chorób wśród tych pożytecznych owadów, zatrucia wywołane nadużywaniem środków chemicznych w rolnictwie czy też spadek popularności samego pszczelarstwa. Jedno jest pewne – obniżenie populacji pszczół grozi nie tylko spadkiem produkcji naturalnego miodu. Pszczoły spełniają w produkcji roślinnej funkcję znacznie donioślejszą – zapylają kwiaty. Bez tego nie ma nasion i brak owoców, a co za tym idzie, ginie roślinność, a w konsekwencji nie będzie nowych roślin.
Jednym z celów jest dbałość o poprawę środowiska naturalnego i dbałość o pszczoły między innymi poprzez zwiększanie ilości roślin czy drzew miododajnych. Niewątpliwie duża ilość drzew pozytywnie wpłynie na walory estetyczne okolicy czy też na jakość powietrza. W przyszłości z tych walorów będziemy cieszyć się wspólnie z naszymi dziećmi.

Mając na uwadze problemy związane z pszczelarstwem oraz zapewnieniem właściwego pożytku dla pszczół, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu zdecydowało się na pomoc organizacjom pszczelarskim działającym na terenie powiatu nowotarskiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
e213.11.2019, 20:10
Super fajna sprawa!, ale nie za późno na sadzenie drzewek na Podhalu? Kiedy się ukorzenią?
PasterzPPP13.11.2019, 07:52
1500 sadzonek? Toż to hektary do zalesienia. Ja też mam pożyteczne pomysły ale mnie nikt nie zasponsoruje. I to jak i skąd się te pieniążki znalazły? Tak, że bez żadnego trybu?
Eko13.11.2019, 07:11
Super wiadomość. Pszczoły jak i drzewa potrzebne nam bardzo.
ja12.11.2019, 20:06
Mógł pod choinkę przekazać i bombki ubrać
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl