19.11.2019, 11:06 | czytano: 21412

"Pułapka na motocyklistów" w lesie między Nowym Targiem a Obidową. Nowotarżanin cudem uniknął tragedii

Fot. Czytelnik
Na leśnej drodze między Nowym Targiem a Obidową ktoś zainstalował "pułapkę na motocyklistów" - zaczepił o drzewa i rozciągnął nad drogą stalową linkę. O mały włos, a motocyklista z Nowego Targu straciłby tam głowę. Sprawą zajęła się policja.
Zdarzenie miało miejsce w niedzielę. Motocyklista na crossie, nowotarżanin, jechał leśną drogą zajrzeć na swoją działkę w Gorcach. Stalową linkę rozciągnięta nad drogą zauważył w ostatniej chwili. Natychmiast położył motocykl i prześlizgnął się pod nią. Mimo upadku nie odniósł poważnych obrażeń. Skończyło się na otarciach i siniakach, ale tylko dzięki szybkiej reakcji i przytomności umysłu nie zakończyło się to tragicznie.

Nowotarżanin powiadomił o sprawie policję. Takie pułapki są niezwykle groźne. Najechanie na stalową linkę może zakończyć się ciężkimi obrażaniami ciała, a nawet śmiercią. Dlatego do sprawy policja podeszła bardzo poważnie. - Zostało złożone zawiadomienie w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dzisiaj policjanci wykonywali oględziny i dokumentację fotograficzną na miejscu zdarzenia - informuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Artur człowiek25.11.2019, 23:01
Ludzie las to nie cmentarz a uprawianie w nim sportu nie powinno nikomu wadzić czy się jeździ na motorze czy chodzi z kijkami ograniczenie umysłowe pozwala wam myśleć ze to nie próba zrobienia komuś krzywdy ! Wręcz przeciwnie jest to celowe działanie . Masz działkę chcesz spokoju to js sobie ogrodz jak cie nie stać to cisza ! A linke sprawcy takich wybryków niech powieszą swoim dzieciom lub wnukom bo nie daleko im do katów z auschwitz ! Pozdrawiam wszystkich normalnych ludzi zaś tych z próba obrony takich ludzi przeklinam
wojtek22.11.2019, 07:40
do tarżanin nowy
słabo widzisz idż do lekarza
Wyobraźnia21.11.2019, 18:34
Przypuśćmy że właściciel tego lasu podczas wycinki drzewa robi sobie jakąś krzywdę i potrzebuje pomocy. Wzywa służby ratunkowe np.GOPR,TOPR,STRAZ POŻARNĄ lub inne. Spiesząc na ratunek wpadają w taką pułapkę.
Przypuśćmy że własciciel tego lasu wzywa swoje dziecko o pomoc a osoba ta chce dotrzeć do do miejsca jak najszybciej nie zważając na przeszkody
ę. Na tej drodze może być rowerzysta, biegacz, narciarz. Dla każdego z nich jest to ŚMIERTELNA PUŁAPKA. DEBILIZM, DEBILIZM, DEBILIZM.
tarżanin nowy21.11.2019, 09:03
Ja tam nie widzę, żadnej "stalowej linki", co najwyżej jakiś elastyczny sznurek rozciągnięty między drzewami. No ale to by nie brzmiało medialnie i nie działałoby na wyobraźnię o odciętej głowie "biednego" pseudo motocyklisty.
Dejv21.11.2019, 08:30
To w końcu można jeździć po Parku Narodowym crossem czy nie? Wygląda na to, że wolno.
dance20.11.2019, 22:55
Może to ktoś po prostu powiesił jako rodzaj ogrodzenia, że nie życzy sobie wjazdu do swojego lasu? Nie wydaje mi się, że z zamiarem od razu mordowania, bo przeciez ta linka jest gruba i kolorowa. Co innego, jakby to była cienka żyłka, taka grubości struny do gitary. Ostatecznie ten motocyklista ją zauważył. Gdyby była ciensza i bezbarwna, to pewnie by tak nie było. A że zauważył w ostatniej chwili, to może temu, że jechał ze zbytnią prędkością. Hm, jakoś nie wierzę, że ktoś by to mógł powiesić w celu zabicia. Nie ma co napędzać afery.
A co do generalnie tematu crossowców i quadowców, to jest to rzeczywiście jedna plaga i chamówka. Dla mnie zwykłe janusze i śmieszne sebixy, które pewno w sobie nic ciekawego nie mają i to dlatego muszą kawałkiem smrodzącego zlomu swoje wątłe ego pompować. Powinna sie nimi zająć policja, to by się odechciało hałasowania na cały las. Ale policja nie ogarnia nie tylko tego. W mieście samochody poparkowane jak chcą i gdzie chcą. Przekręty różne inne też sobie się dzieją. Choć też nie można wymagać, żeby policja sama dała radę, tu jeszcze odpowiednia zmiana przepisów by się przydala. Jakieś zaostrzenie kar i jakieś cywilzowane normy dla pojazdów sprzedawanych w sklepach. Powinny spełniać normy hałasu, mieć numery rejestracyjne itd. Jeśli takich norm nie ma i można ten złom bezkarnie sprzedawać, to jest to wada systemowa. A nie jedynie wszystko zwalmy na policję. Oni też nie są wszechmocni.
Anonim 32920.11.2019, 20:24
Wszystkich boli d*** o te motocykle i tak się niby troszczą o środowisko. Większość tych ludzi ma za dużo wolnego czasu i niestety dostęp do internetu. Ludzie wylewają szambo do rzek /potoków ale to jest ok,to że wycinane jest coraz więcej lasów też nikogo nie obchodzi,to że wywalane są tony śmieci do lasów w tym nie ma problemu ale jak ktoś po moim polu czy lesie przejedzie to niech zginie bo niszczy przyrodę i środowisko.
Ola20.11.2019, 19:55
Naprawdę uważacie, że można drugiej osobie odebrać życie, bo wjechał na motocyklu do lasu? Ludzie zastanówcie się co wy piszecie, od egzekwowania prawa są odpowiednie służby, a nie stalowa linka odcinająca głowę.
Wyrocznia20.11.2019, 19:33
Do Swój chłop:
Dobrze, że napisałeś po co jeżdżą na motorach do lasu. Ja całe życie myślałem, że dla przyjemności, a oni jeżdżą straszyć kłusowników.
Znajomi chwalili się kiedyś jakie ścieżki sami na motorach przez las wyrobili, to pewnie jeden z takich właścicieli miał dość i rozwiesił linkę. Nie popieram tego, ale mam radę dla innych, którzy by chcieli iść w jego ślady - najpierw ogrodźcie teren jakimiś palikami i żerdkami, dajcie tabliczki z zakazem wstępu, to wtedy możecie rozwieszać linki na pranie.
Zofia20.11.2019, 15:41
Las to nie jest teren do jazdy na motocyklach, las to jest oaza spokoju i ciszy. Powinno się z tym walczyć ale nie w taki sposób.
JS20.11.2019, 12:28
oj oj oj się porobiło...że my górale znając naszą ciężką historie ,biedy ,uciśnienia wzajemnie przestaliśmy się wspierać i szanować. Sami sobie jesteśmy często wrogami ...jak możemy poszukiwać sprawiedliwości dla nas jeśli sami wobec siebie nie jesteśmy sprawiedliwi. Najwyższy czas zacząć się wzajemnie szanować choć to czasem wydaje się trudne. szanuj Góral Górala bo łaczy nas Szarotka Tatry i Ciupaga.
asterix20.11.2019, 11:38
Góral dla Górala Góralem
Kamil20.11.2019, 11:04
Według mnie ewidentne usiłowanie zabójstwa. Jak inaczej można to nazwać
wicek20.11.2019, 07:58
ja tam nie widzę żadnej drogi
Fudala20.11.2019, 00:52
Co za idiota dożywocie mu za tą linke ... uwiązać go i na tej smyczy którą sam zrobił do Sądeckich Pałaców ... ten człowiek mogl kogoś zabić . Powinni go wysłać na leczenie ale.pierwsze oskarżyć o usiłowanie zabójstwa wielu ludzi bo inaczej tego nie można wytlumaczyć
Swój chłop19.11.2019, 23:59
Zastanówcie się co piszecie zwolennicy prostaka który rozwiesił linkę to zwykły potencjalny morderca. A wy obrońcy lasów i zwierzyny powiem wam o co tutaj chodzi. Sam mam ponad 4 hektary lasu i tu o ochronę lasów nie chodzi bo kradną drzewa na potęgę tną gdzie chcą i jak chcą i kłusują na zwierzynę, a motorowcy straszą ich i nie mogą spokojnie kraść i kłusować. Więc zanim coś napiszcie to zastanówcie się co macie w swoich łbach bo inni pomyślą że macie tak samo źle w głowie lub pusto w tych łbach jak ten prostak od linek. Nie zapominajcie że Straż Leśna i Policja też po lasach na motor ich jeździ. Fakt opinie kształtują crosowcy co nie mają wyobraźni i jeżdżą po szlakach. ale głupot nie piszecie i nie popieracie działania potencjalnego MORDERCY!!!!
15 lat więzienia19.11.2019, 23:41
Tego co powiesił tą linkę powinni oskarżyć za usiłowanie zabójstwa, działał w takim celu i powinien dostać 15 lat bezwzględnego więzienia. On nie dał człowiekowi życia i nie ma prawa go odbierać. Jak nie chce żeby po jego jeździli to nich płot zrobi, ale żeby był widoczny. Jak by się czuł, jakby motocyklista osierocił 4 małych dzieci?
tedi19.11.2019, 22:38
Tak czy tak ,to jest pulapka,i powinno sie to karac !!!!!
Obidowianin..19.11.2019, 20:20
Kiedyś jechałem motorem do lasu...wyskoczył pewny turysta...przyjezdny chcial pokazać...że jest z wielkiego miasta i mial szczęście że szedł z dziećmi bo skonczył by w szpitalu i w gipsie.....do negatywnie nastawionych na motory...lepiej pilnujcie szlaku następnym razem bo żyjemy w takim kraju że każdy ma prawo korzystać ze swojego hobby a tym bardziej wyjechać do swojego....lasu...Waksmund przypomina o tym na pieknych tablicach pod Turbaczem...przeczytajcie sobie....
Pfknfmdbdgsndj19.11.2019, 19:51
A gdzie to dokładnie jest , ? Wykupie pozwolenie na wjazd na ten teren samochodem terenowym ( wszystko jak najbardziej legalnie ) a później po uszkodzeniu zgłoszę sprawę a właściciel linki zafunduje mi wakacje marzeń i również prawnik zarobi ;-) to był żart a teraz ( pisane wielką literą z premedytacją ) IDIOTO SKONCZONY JAK BY GOPR JECHAL ZYCIE RATOWAC BO TAK NAJSZYBCIEJ TO CO ?? IDIOTO OD LINKI na to nie wpadłeś prawda ??
Obserwator19.11.2019, 18:51
Osobiście uważam że jak nie ma drogi i ścigają się po czyimś to jest racja. Nic kupić motor i hulaj dusza. A nawet na drogach nie mają szacunku dla pieszych ścigać tych cwaniaczkow na motorach i kladach
też ze wsi19.11.2019, 17:58
Do adi- idź się lecz albo odstaw używki
obiektywny19.11.2019, 17:58
Obserwator co bierzesz bo masz fajny odlot. Lecz się człowieku. Z motocyklistami w lesie trzeba zrobić porządek.Do lasu chodzimy wypoczywać a nie uciekać przed psełdo sportowcami.
Rangers19.11.2019, 17:27
A jo do swojego lasa , a mom bardziej w prawo na parszywcu , jadym traktorem popatrzeć , a trza bo kradna drzewo w bioły dzień, przedtym to pytali przynajmniej skad , a teroz duże auto stoi na dole a jest grupa złodzieji co zettabytes i dawaj pniok mchem i śladu nima,roz siedziołem cichutko ze 2 godziny, to przyjechali, otrzywiście tyz traktirem, ale duzym cerwonym i chodzom patrza , jeden z piła, znom ich i co ? wiem ze to nie ich las , wstolem I godson co to robia , to usłysołech wy*** dziadu, o nie godom , postraszyłem ze I?m dziure w d*** zrobie, na drugi dzień w moon lesie leżało ściętych , nie zabranych 10 smreków , a jak jadym do lasa to wiezym w kocu kija, nikt nie widzi ale posło ze pilnujem ze strzelbom , jak wcom to niech sprawdzom, tyn ?tenon? cysty
,19.11.2019, 17:20
Skąd się tam wziął motocyklista? Jest zakaz wjazdu do lasu? Jest. Pyrkacze twierdzą że jak las prywatny to im wolno. Ten co założył linkę pewnie myślał podobnie.
abc19.11.2019, 15:56
wreszcie ktoś wziął sprawę "w swoje ręce".
Stan19.11.2019, 15:55
Jeżeli *** na motorze jest na terenie prywatnym to powinno się go zatrzymać w każdy możliwy sposób. Nie ma gdzie jeździć bo nic nie ma to niech to robi na konsoli przy komputerze.
Dym19.11.2019, 15:45
A może pranie ktoś chciał rozwiesić, ja też wieszam na lince w ogrodzie.
omniasol19.11.2019, 15:33
A czy ta "leśna droga" nie szła przypadkiem po prywatnej działce???
Może ktoś chciał pranie powiesić?
adi19.11.2019, 14:48
to po co chodza turysci skoro tam nie maja nic zamknac szlak dla turystow i tyle niemasz tam nic to won
Autor:*19.11.2019, 14:48
Jesli juz tak bardzo chca rozmieszczac te linki niech to robia na wysokosci kol motoru a nie na poziomie glowy ... Takie sku***. powinny byc skazane za probe zabojstwa
wieśniak19.11.2019, 14:43
Mój las, moje drzewa, moja droga i moja linka, którą w moim lesie mam prawo rozwiesić i koniec! Tak powinno być w normalnym kraju, ale cóż, wszyscy chyba wiemy, że nasz kraj, całkiem normalny nie jest. Policja do roboty i łapać to motorowe dziadostwo !!!
Ilona19.11.2019, 14:41
Brak toru nie może być wymówką! Ja nie mam mercedesa, to co, mam go iść ukraść? Chcą dziczeć na swych pierdziawkach, to niech sobie ten tor sami wybudują!!!
driver19.11.2019, 14:28
Crossowcy to plaga która nie liczy się nikim!!Nie dziwie się temu że ktoś widząc bezsilność policji sam chciał zrobić porządek!Jesli ta głowa w kasku dla nierozpoznania ma brak mózgu to może ten ktoś ją kiedyś stracić jak ten mądry na lotnisku który wjechał pod lądujący szybowiec!!Oni są coraz bardziej bezczelni u chamscy!Oni maja pasje a ludzie i zwierzęta cierpią!Ile to już było wypadków z tymi bezmózgimi na pierdziawkacvh?
SOCIAL DISTORTION19.11.2019, 14:25
Biedni ci crosowcy...a ja jak ide z dziecmi to niewiadomo gdzie uciekac.Jedzie na motorze swieta krowa i jeszcze cos mruczy pod nosem...
Obserwator19.11.2019, 14:24
Jakim zwierzęciem trzeba być żeby taki samosąd robić średniowiecze dlaczego brakuje mu na tyle odwagi żeby zatrzymać motocyklistę i porozmawiać z nim odważni ale w domu. A gdyby synuś kupił motor to już by było po sprawie znam takich masakra
normal19.11.2019, 14:22
Odpowiedź "do normal" jeden tor jest nad Dunajcem pomiędzy oczyszczalnią a Waksmundem i stale tam słychać motory a drugi na wysokości wysypiska śmieci od strony Dunajca - może to nie profesjonalne tory ale można na nich poszaleć a Gorce zostawić dla innych. Poza tym jeśli to taki popularny u nas sport a motocykliści raczej do biednych nie należą to może się zrzuca po parę stówek i zbudują sobie profesjonalny ogrodzony tor trialowy.
Do normal19.11.2019, 13:30
Ale na jakich torach maja jezdzic skoro nie ma ani jednego ?
Mieszkaniec19.11.2019, 13:21
Widze że dla wielu osób wizja odcięcia głowy lub wykrwawienia się na śmierć po przecięciu tętnicy jest jak najbardziej wporządku bo "nie będzie po moim jeździł"... Serio ludzie? Powinna zając się tym porządnie policja/straż leśna/straż parku a nie jak w średniowieczu będziemy głowy ścinać bo mu się należało... Przeraża mnie takie podejście...
szaryobywatel19.11.2019, 13:19
każdy kretyn rozjeżdżający Gorce motorem, autem, czy quadem twierdzi że jedzie tylko na swoją działką. 99% nie ma żadnej działki. Nawet jeżeli by ktoś miał to powinien jechać najkrótszą drogą, a nie objeżdżadać całe Gorce.
Ten przepis stał się wygodną wymówką dla wszystkich niszczycieli lasów.
Policja zamiast zająć się skutecznym ściganiem nie robi z tym nic. Wszyscy wiedzą którędy i kiedy jeżdzą zmotoryzowane wycieczki. Wystarczyłoby w niedzielę stanąć przy schronisku na Turbaczu i ze setkę takich co niby na swoją działkę jadą zamandatować. Co to za problem zatrzymać i sprawdzić czy faktycznie ma działkę w okolicy, i to taką że inaczej dojechać się nie da. Nie dziwię się że ktoś mogł się wkurzyć że bezkarnie dewastują mu las.Skoro powołane do tego służby mają to gdzieś, to wziął sprawy w swoje ręce. A gdyby motocyklista nie pchał się go nie prosili i jechał powoli to nic by sie mu nie stało.
jacek19.11.2019, 13:16
jechał na swoją działkę- to jakiś żart, akurat teraz ?
Rico19.11.2019, 13:09
Nie popieram linek i podobnych działań, ale coś z tym dziadostwem na crossach zrobić należy. Nie może być tak że w dzisiejszych czasach gdzie o środowisko naturalne musimy dbać i je pielęgnować, bo niedługo sami siebie zatrujemy naszą działalnością, grupa ludzi dla frajdy i jakiegoś sposobu wyżycia się, na crossach quadach i skuterach niszczy lasy które działają dla dobra ogółu. Powinni zastanowić nad swoim brakiem poszanowania natury.
Lecz niestety słysząc ich rozmowy przy motorowym piwku, można sobie uświadomić ,że są to osoby o nierozbudowanej inteligencji i braku perspektywicznego myślenia , które raczej nie wydobędą się z trybu" tu , teraz, mi się należy" i nie zdefiniują na nowo swoich wartości. Ale trzeba mieć ndzieję. Pozdrawiam
Obiektywny19.11.2019, 12:36
Ile razy ja zmykałem przed motocyklistami jak rajdują po Gorcach nie zliczę
Gerwazy19.11.2019, 12:35
Ja tylko czekam, aż ktoś na takiej pułapce zginie, a pułapek tych będzie pewnie coraz więcej. Może w końcu odpowiednie służby wezmą się nie za tych, co w akcie bezsilności owe pułapki zastawiają, a za tych, którzy ich do zastawiania owych pułapek zmuszają.
xxx19.11.2019, 12:27
A czy motocyklista miał prowo tam jechać? Nie należy się mu mandat?
normal19.11.2019, 12:23
Nie znam takiego prawa które by zabraniało rozciągania linek w lesie np na moim terenie.Może to smutne ale prawdziwe więc nie wiem jakie policja znajdzie argumenty do ukarania tego co to zrobił. A motocykliści niech się nareszcie wyniosą z Gorców i świrują na wyznaczonych torach.
Aaa19.11.2019, 12:08
Osobiście nie jeżdżę i tego nie lubię ani nie pochwalam. Ale mam nadzieję że sprawcą zostanie złapany a prokuratura postawi zarzut usilowania zabójstwa. Co trzeba mieć w głowie żeby chcieć kogoś zabić. Nawet jeśli mu brzęczy po jego pozal się Boże lesie
ja19.11.2019, 11:47
no i teraz właściciel może mieć prze..... albo sąsiad zrobił mu to na złość i na jego działce rozciągnał linkę , sprawa pewnie zostanie umożona z braku dowodów .
Szeregowy Brajan19.11.2019, 11:40
Czy Pani Dorota Garbacz na pewno posisda stopień młodszego aspiranta? Zdawało mi się, że awansowała o jeden stopień... Może to nie aż tak ważne, ale jeżeli awansowała to należy wpisywać prawidłowy stopień.
Władek19.11.2019, 11:37
Już widzę, jak jechał na swoją działkę. Wcale si komuś, kto za pewne faktycznie ma las czy działkę w okolicy nie dziwię, że ma dość tej dziczy na crossach czy quadach.
ezop19.11.2019, 11:20
Nieudolność Policji kończy się tym, że ludzie organizują lincze i samosądy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl