22.11.2019, 14:09 | czytano: 2275

Klub hokejowy Sparta Nowy Targ ogłasza nabór do drużyny

Powołany do życia przez byłego hokeistę Podhala Nowy Targ, mistrza Polski z 2010 i 2007 roku Mateusza Iskrzyckiego, nowy klub hokejowy Sparta Nowy Targ oficjalnie rozpoczyna swoją działalność. Zajęcia będą prowadzone m.in. na Lodowisku w Czarnym Dunajcu.
Po rejestracji klubu oraz skompletowaniu zarządu i sztabu trenerskiego "Sparta" ogłosiła nabór do swojej drużyny. Jak zapewnia Iskrzycki, który jako prezes stanął na czele zarządu - "klub oferuje szkolenie wedle standardów zaczerpniętych z najmocniejszych ośrodków europejskich."
- Z każdej szkoły czy to fińskiej, szwajcarskiej, czy słowackiej chcemy zaczerpnąć najlepsze rzeczy i na ich bazie stworzyć swój własny system. Zdajemy sobie sprawę, że to wymaga czasu, ale krok po kroku chcemy wdrażać nasze kolejne pomysły. Cały czas intensywnie pracujemy nad strategią - mówi prezes.

Szefem wyszkolenia został Wiktor Pysz - były zawodnik, trener selekcjoner. Wśród osób wspierających jest m. in. Czesław Borowicz, Andrzej Szczepaniec, Tadeusz Japoł, a także Oskar i Denis Szczepaniec.

W sztabie szkoleniowym są olimpijczycy, uczestnicy turniejów Mistrzostw Świata, wielokrotni mistrzowie Polski Andrzej Iskrzycki, Bogdan Dziubiński, Tadeusz Puławski, Leszek Tokarz a także Dariusz Gruszka, Maciej Rapacz, Paweł Garbarczyk, Kamil Puławski, Grzegorz Wsół, Sylwester Plewa, Bartek Kowalski i Marcin Dzielski.

Sparta nawiązała współpracę z byłym reprezentantem Słowacji, zawodnikiem wielu tamtejszych ekstraligowych klubów Romanem Tomasem, który w wolnych chwilach będzie do dyspozycji.

Klub obok profesjonalnych treningów - zapewnia udział w mocno obsadzonych międzynarodowych turniejach oraz campach i obozach.Treningi odbywać się będą na sztucznym lodowisku w Czarnym Dunajcu.
Pierwsze organizacyjne spotkanie odbędzie się już w poniedziałek, 25 listopada w Szkole Podstawowej w Czarnym Dunajcu. Zajęcia prowadzone będą trzy razy w tygodniu - w poniedziałek (godz. 18), środę (godz. 18) i czwartek (godz. 17). Docelowo treningi planowane są w Nowym Targu.

Szczegóły dotyczące informacji i zapisów dostępne są pod numerem telefonu 606 48 99 35.

UG Czarny Dunajec, opr.s/
komentarze
Jańcio23.11.2019, 16:28
Logo Sparty nawołuje do dawnego loga ale czemu zaistniała w nim szarotka. Po co ? Ewenement. To tak jakby Cracovia dała sobie białą gwiazdę na pasy
Kibc22.11.2019, 16:55
Jestem za , ale nie naciągajmy faktów . Większość jego kariery to grzanie ławy . Nigdy nie dorówna swojemu ojcu no chyba że .....
płakał jak projektował22.11.2019, 14:32
Dajcie plakat do zrobienia grafikowi proszę ...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl