05.12.2019, 16:00 | czytano: 9688

Kierowcy zastawiają samochodami wyjazd z remizy. "Plac przed jednostką OSP nie jest parkingiem"

Fot. OSP KSRG Raba Wyżna
Strażacy z Raby Wyżnej apelują do kierowców, by nie zastawiali samochodami wyjazdu z remizy. Niestety, takie sytuacje mają miejsce. - Zastawianie garażu straży pożarnej uniemożliwia strażakom pracę, ponieważ bez samochodu strażackiego nie są oni w stanie zwalczyć pożaru ani dotrzeć na miejsce wypadku - przypominają.
Strażacy z Raby Wyżnej zrobili zdjęcia samochodom parkującym przed wyjazdem z remizy i umieścili je w internecie. - To nie od nas często zależy to, czy w naszym domu lub mieszkaniu wybuchnie pożar, ani czy nie ulegniemy wypadkowi samochodowemu. Należy zawsze postawić się w sytuacji osoby, która czeka na przybycie zastępu straży pożarnej oraz mieć świadomość, że każdy samochód, który został zaparkowany przez garażem OSP opóźnia przybycie pomocy, która czasem jest niezbędna do uratowania ludzkiego życia. W ratowaniu ludzkiego życia lub majątku liczy się czas. Plac przed jednostką OSP nie jest parkingiem - przypominają, licząc, że kierowcy to zrozumieją.
oprac. r/ OSP KSRG Raba Wyżna
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Przerażony ludzką logiką06.12.2019, 11:49
"." Ty serio taki nierozumny jesteś czy tylko udajesz ??? Widzisz jakieś wydobywające się spaliny z rur wydechowych, że twierdzisz, że samochody są odpalone?? Bo ja widzę tylko lampę błyskową, która odbija się w tylnych odblaskach samochodów.
"Też strażak" - o czymś takim jak RODO słyszałeś ??? Autor zdjęcia ma pełne prawo do zachowania anonimowości, a przez mądrości takich "też strażaków" to ludzie giną w czasie akcji, bo zamiast działać i myśleć, to filozofują i wymyślają swoje teorie.
"zgodnie z prawem" - dla Twojej informacji "każde" zablokowanie drogi ewakuacyjnej i dojazdowej do miejsca zdarzenia, karane jest mandatem. Straż jadąc do pożaru, ma prawo staranować Twój samochód który postawisz w nieprawidłowy sposób na osiedlu blokując dojazd do miejsca zdarzenia. I zabulisz za nieprawidłowe parkowanie, za blokowanie drogi ewakuacyjnej, poniesiesz swoje straty materialne i jeszcze zapłacisz za szkody wozu strażackiego. I nikt się nie będzie pytał czy cały plac należy do spółdzielni mieszkaniowej czy tylko droga ewakuacyjna, tylko jak Ci zderzak będzie wystawał na jezdnie to go stracisz.
takitam.06.12.2019, 10:55
"zgodnie z prawem" ta audica parkuje na bramie, wiec niezgodnie z prawem. laweta, mandat, parking policyjny to dobrze ponad pincet. raz, drugi i nauczy rozumu.
avivat06.12.2019, 09:41
Głupota ludzka nie ma granic! Dzwonić po policję i niech walą takie mandaty, żeby im w pięty poszło!
Rabianin06.12.2019, 09:41
Ale z was Dzbany xD jak ktoś się *** urodził to inteligentnem nie umrze..
Brawo dla OSP takie sprawy trzeba nagłaśniać ludzie sobie nie zdają sprawy jaka jest powagą sytuacji...
też strażak05.12.2019, 20:28
Dlaczego autor zdjęć się nie podpisze. Wstydzi się swojego nazwiska?
.05.12.2019, 20:02
Widać że samochody są odpalone więc kierowcy musieli być w samochodach czy w pobliżu. A po drugie jeżeli ktoś blokuje wyjazd wozu strażackiego z bramy to nie lepiej zadzwonić na policję? Dostaną kierowcy mandat i się nauczą przepisów a nie wylewać smutki w internecie??
mieszkaniec "watykanu"05.12.2019, 19:33
niektóre z tych samochodów należą do strażaków..
Ich nie obowiązują zakazy ? ciągle sami tam parkują nie zależnie od tego czy idą grać w piłkę na hale czy akurat maja spotkanie towarzyskie w remizie ...najwyraźniej wczoraj nie mogli tam zaparkować i to ich tak ruszyło ze postanowili strzelić kilka fotek samochodów w których siedzieli kierowcy gotowi do odjechania jeżeli była by taka potrzeba
Pani05.12.2019, 19:24
Najśmieszniejsze jest to że chwilę wcześniej tam strażak blokował wyjazd.a pan który robił te zdjęcia-a raczej młody chlopaczek witał się z gościem w tej audi.pogadali i poszedł dalej.wszyscy w tych samochodach siedzieli i czekali.i JAAKBY się coś działo to by się na pewno szybko odsuneli.a tu taka afera:):)buuuuuu.....
zgodnie z prawem05.12.2019, 16:45
czy cały plac należy do remizy ???
czy tylko wyjazd ???
Wojtek05.12.2019, 16:16
Nie pisać,nie narzekać,tylko wezwać policje by ukarała wysokim mandatem/bo przed OSP/.
Wyrocznia05.12.2019, 16:13
Czy takie osoby potrafią myśleć?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl