06.12.2019, 21:21 | czytano: 2997

W Kościelisku - już świątecznie (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
KOŚCIELISKO. Organizowany po raz pierwszy w gminie - Jarmark Świąteczny, otwarty został z przytupem. Przystrojoną przez dzieci choinkę oficjalnie rozświetlono w obecności władz gminy, powiatu tatrzańskiego i delegacji miasta partnerskiego Gminy Kościelisko - francuskiego Divion.
Na placu obok sceny plenerowej stanęło ok. dwudziestu straganów, na których znaleźć można mnóstwo rękodzieła.
Dziś 6 grudnia, więc tak naprawdę bohaterem wieczoru był św. Mikołaj, który na plac wjechał bryczką w asyście aniołów i diablic. Dla dzieci przygotowano kilkaset małych paczek, które rozdawał Mikołaj i jego pomocnicy.

Na scenie występowały dzieci z zespołu Dancing stars w programie świątecznym, a jutro - w programie koncertów występ Małych Witowian, Małych Dzianiszan, Polaniorek oraz kilku zespołów z Litwy, a później "Kolędnicy zaziyrajom", czyli Jasiek Karpiel Bułecka i Przyjaciele.

Kiermasz czynny będzie w godzinach 12.00 - 20.00.

W niedzielę organizatorzy zapraszają miedzy 11.00 – 16.00. Zaplanowano koncerty Dzieci z Fabryki Talentów, występ Martyny Kasprzyckiej i Marcina Leśniaka i zespołu góralskiego "Polany".
Szczegółowy program prezentujemy obok.

pks/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
polaniorz08.12.2019, 12:44
no t ,że jest adwent to jedno ,ale mam pytanie komu mają służyć targi Bożonarodzeniowe , wystawcy starali się pokazać , nie które stoiska świecą pustkami zmarznięci wystawcy , żadnego ruchu handlowego -to dla mich strata i marne samopoczucie .
Mikołąj dla dzieci to ta zabawa się udała, i zdjęcia na których pchają się na sam przód ci co nie odpuszczą żadnego zdjęcia, byle tylko byli pokazani .Panie wójcie proszę o przemyślane decyzje , bo ten pomysł się nie udał.
z Podhala...06.12.2019, 22:28
Adwent...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl