10.12.2019, 19:12 | czytano: 2160

Dekanalny turniej piłkarski

zdj. organizatora
Bardzo sportowy prezent zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Dekanat Białka Tatrzańska (koordynator ks. Mateusz Kozik) we współpracy z Gminą Bukowina Tatrzańska oraz przy wsparciu Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego w osobie prezesa Pana Edwarda Tybora.
7 grudnia czyli tuż po mikołajkach zorganizowano dla nich turniej piłkarski na hali Gminnego Centrum Rekreacji i Sportu w Białce Tatrzańskiej. W sumie rozegrano ponad 30 spotkań w 3 kategoriach wiekowych. W turnieju wystartowało 14 drużyn, około 150 zawodników. W czasach wszech obecnych smartfonów i komputerów i łatwej, biernej rozrywki, inicjatywy z aktywnością fizyczną są godne zauważenia i naśladowania.
W najmłodszej kategorii „Ministrant” najlepsza okazała się drużyna z Białki Tatrzańskiej przed Bukowiną Tatrzańską, Leśnicą – Groniem i Gronkowem. W średniej wiekowo kategorii „Lektor Młodszy” najlepsi okazali się gracze Leśnicy- Gronia. Na podium znaleźli się jeszcze gracze z Gronkowa i Białki Tatrzańskiej. W tej kategorii uczestniczyli jeszcze zawodnicy z Jurgowa, Czarnej Góry Zagóry oraz Bukowiny Tatrzańskiej.

Wśród najstarszych uczestników „Lektor Starszy” zwycięzcami turnieju okazali się zawodnicy z Gliczarowa Górnego przed Jurgowem i Białką Tatrzańską. Tuż za podium uplasowali się chłopcy z Gronkowa.

Organizatorzy bardzo dziękują za wsparcie dla Gminy Bukowina Tatrzańska oraz dla P. Edwarda Tybora z Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego. Nagrody uczestnikom wręczała pani wice Wójt Maria Kuruc a o oprawę muzyczno - spikerską zadbał Piotr Kuruc – także serdeczne podziękowania.

Artur Kasperek
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl