17.12.2019, 23:45 | czytano: 7489

Sukces tancerzy z Nowego Targu (zdjęcia)

zdj. Robert Kiczka
Tancerze sportowi Studia Tańca Cubana z Nowego Targu wspaniale zaprezentowali się na XLVI Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego.
Puchar prof. Mariana Wieczystego to wydarzenie, które od 46 lat odbywa się zawsze w Krakowie, a od dwóch edycji ma charakter międzynarodowy. Jest to największa i najstarsza impreza taneczna związana ze sportowym tańcem towarzyskim w Polsce. To niesamowite widowisko taneczne gromadzi około 2000 tancerzy oraz 100 sędziów.
Trzy pary reprezentujące nowotarskie Studio Tańca Cubana podjęły wyzwanie rywalizacji w tegorocznej edycji. Najlepsi tancerze z całej Polski oraz goście z zagranicy spotkali się w dniach od 13 do 15 grudnia a miejscami ich rozgrywek stały się Kärcher Hala Cracovia oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna.

Wszystkie nowotarskie pary wywalczyły sobie możliwość zaprezentowania się podczas uroczystej gali finałowej a ich piękny taniec pozwolił zdobyć dla naszego miasta aż cztery medale.

Para Marlena Tętnowska - Sebastian Woźniak rywalizując w kategorii powyżej 15 lat w klasie tanecznej „D” wywalczyła 1 miejsce w tańcach latynoamerykańskich oraz 1 miejsce w tańcach standardowych, decyzją komisji sędziowskiej uzyskując awans do wyższej klasy tanecznej.

Para Barbara Kołodziej – Konrad Kurzak rywalizując w kategorii powyżej 15 lat w klasie tanecznej „F” wywalczyła 1 miejsce w tańcach latynoamerykańskich oraz 2 miejsce w tańcach standardowych, ta para również decyzją komisji sędziowskiej uzyskała awans do wyższej klasy.
Trzecia para Natalia Kiczka – Aleksander Kalata tańcząc w kategorii 14-15 lat w klasie tanecznej „D” zajęła 6 miejsce w tańcach latynoamerykańskich.