18.12.2019, 12:36 | czytano: 2839

Pomoc z Mszany Górnej do Nowego Targu

Wychowankowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej po raz siódmy włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka” i pomogli potrzebującej rodzinie, tym razem z Nowego Targu.
Pani Krystyna (63l.) i pan Wiesław (71l.) to samotne, starsze małżeństwo, które mieszka w bardzo zniszczonym domu, bez łazienki. Państwo mają trudną sytuację materialną i zdrowotną. Małżonkowie wiodą proste życie i pomimo wielu trudności nadal cieszą się każdą chwilą wspólną chwilą i opiekują się sobą nawzajem.
- W tym roku udało nam się zebrać 14 paczek o łącznej wartości 1,5 tysiąca złotych – informują uczniowie z Mszany Górnej.

Przez dwa tygodnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej wraz z ich rodzicami, wychowawcami, nauczycielami oraz pozostałymi pracownikami szkoły, a także z dyrektorem Szkoły, zbierali potrzebne rzeczy i produkty dla rodziny, która chciały obdarować przed Świętami Bożego Narodzenia. Nauczyciele i uczniowie zakupili nowy odkurzacz, nowe garnki, talerze, ręczniki, pościel; udało się także zebrać wiele artykułów spożywczych oraz środków czystości.

Wszystko to zostało w miniony weekend przekazane pani Krystynie i panu Wiesławowi – dodają Zagórzanie. W sobotę, 7 grudnia, paczki i prezenty trafiły do rodziny, która bardzo potrzebowała naszej pomocy. Siódmy raz nasza szkoła bierze udział w Szlachetnej Paczce i jak co roku, również tym razem uczniowie, rodzice i nauczyciele stanęli na wysokości zadania.

Ewa Pajdo / materiał prasowy, r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl